Mama

Związek z dzieckiem jest skomplikowany

22 kwietnia 2020
83EC2105-3952-4EBE-8310-42D2BD995F7D

Są takie dni, w których status mojego związku z synem określiłabym zwrotem „to skaplikowane”. I nie ma to związku z pandemią, zamknięciem w domu, izolacją…

Problem większości rodziców polega na tym, że… KOCHAMY SWOJE DZIECI. Od pierwszych dni życia, ba! od kresek na teście czujemy się: odpowiedzialni. I ta odpowiedzialność uprzykrza Nam życie. Serio.

Kochamy i: zmieniamy pampersy, karmimy, mierzyny gorączkę, odciągamy gluty, sadzamy na nocnik, podajemy wodę, nakrywamy kocem, szukamy smoczka, dajemy przytulankę, smyramy, drapiemy, nucimy o…

KAŻDEJ PORZE NOCY.

Świadomie i z premedytacja skazujmy się na podkrążone oczy, opuchnięte powieki, dziesięć litrów kawy i „o ja pierdziele dłużej nie wytrzymam…” choć w głębi duszy – wiem, że wytrzymam. 

Paradoks macierzyństwa polega na miłości, która wpędza Nas w dół i z tego dołu… Wyciąga!

Gotujemy obiadami, wymyślamy zabawy, chodzimy na spacer, czytamy książki, dajemy odpowiedź na TRYLIARDY pytań i to nawet wtedy kiedy Nam się nie chce.

Byleby były zdrowe, mądre, samodzielne.

Ci mali ludzie wysysają z Nas energię! Fizycznie padamy na twarz, ale psychicznie czujemy spełnienie‍.

Mój związek z synem jest skomplikowany. Kocham gościa nad życie i to DOSŁOWNIE. Pójdę za Nim w ogień. Pokonam wrogie armie mimo pacyfistycznych poglądów! Matki są jak lwice. Serio.  Z drugiej jednak strony…. Sięgają po wino!


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,