Mama

Wypatruj rzeczy, które robisz dobrze. O motywacyjnym haśle, które powinnaś sobie wyryć na każdej ścianie w domu

2 kwietnia 2021
2299ACE7-A7A7-4BFA-97D8-46EFEA8EA2CC

Pewnie się przeziębią. Mogliśmy zostać w domu. W taka pogodę z dziećmi…

Za cienko ich ubrałam. Zimno Wam? No pewnie, że zimno. Pada i wiatr wieje.

Herbatę mogłam zrobić. W termosie zupę zabrać. Nie popisałam się. Matka idealna rozbiła by namiot, postawiła jurtę, wybudowała dom. Ognisko by rozpaliła! Krzemieniem. Upiekła by kiełbasę. Koce spod kurtki wyjęła. Stolik rozstawił. A ja? Daje im frytki.

Dzisiaj chce Ci powiedzieć, że…

Każdy dzień jest dobry, ale też trochę zły. Każdego dnia wydarzają się rzeczy, które o Nas świadczą. Mówią o tym, że jesteśmy dobre i trochę beznadziejne. Tak, to prawda. Jeśli jesteś rodzicem  niewiele dni jest jednoznacznej dobrych lub jednoznacznie złych.

Rano pośpieszałaś dziecko. Byłaś zła. Strasznie się guzdrało, nie chciało ubierać, pluło jajecznicą. Warknęłaś. Za to wieczorem… Wyprzytulałaś je, przeczytałaś bajkę, skradłaś milion buziaków! Byłaś najlepsza.

Zabrałam dzieci na wycieczkę w nienajlepszą pogodę. Nie zrobiłam kanapek i nie zabrałam herbaty. Kupiłam frytki. Dzieci mogły się przeziębić, a ja mogę się zadręczać… Mogę sobie wmawiać, że ktoś zrobiłby to lepiej – ogarnął domowe żarcie, zapakował koce. Mogę też inaczej. Ten deszczowy dzień był fantastyczną przygodą! Nasz syn będzie wspominał jak biegał z rodzicami w deszczu i wsuwał frytki z kartonowego pudełka.

Nie skupiaj się na tym co zrobiłaś źle. Wpatruj w rzeczy, które robisz dobrze.

To hasło trzeba sobie wyryć na każdej ścianie w domu, a jeśli szkoda Ci ścian to wyryj je sobie w głowie. No już, wystarczy. Weź się nie zadręczaj tym porannym krzykiem. Okej, puściły Ci nerwy. Bywa. Następnym razem policzysz do stu albo zaczniesz tupać. A teraz…

Przyjrzyj się rzeczom, które Ci dzisiaj wyszły. Przytuliłaś dziecko? Brawo! Zrobiłaś mu deser? Super. Jesteś najlepsza!♥️


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,