Mama

Wybraliśmy przedszkole!

18 marca 2019
SONY DSC

Mieszkanie w dużym mieście ma swoje plusy i jeszcze więcej minusów.  Czy wy zdajecie sobie sprawę z tego ile przedszkoli znajduje się w jednej dzielnicy Warszawy? Mnóstwo! Językowe, sportowe, leśne…

Wybranie placówki dla pierworodnego dziecka jest cholernie trudne! Po pierwsze w dalszym ciągu jestem w fazie ‚skaleczył się? jedziemy na SOR!’, a po drugie jeszcze nigdy nie zostawiałam Jana sam na sam z obcymi ludźmi. Nie będę ściemniać trochę się boję i czasem panikuje, bo do tej pory opuszczałam syna na godzinę ewentualnie dwie i zawsze, ale to zawsze był pod opieką bliskich. Nie wiem być może gdyby Jan był mega śmiałym i odważnym chłopcem byłoby mi łatwiej, ale Jan to wrażliwiec i to taki przez duże W.

Czym kierowałam się przy wyborze przedszkola? Przede wszystkim kadrą. I nie, nie mam na myśli dyplomów. Wchodząc do placówki szukałam życzliwości. W czasie ‚zwiedzania’ sal zwracałam uwagę nie tylko na wyposażenie, ale również na ludzi. Podsłuchiwałam rozmowy i patrzyłam w oczy (tak, jestem zdania, że szaleńca da się po nich poznać 😀 ). Chcecie wiedzieć co odepchnęło mnie od pierwszej, oglądanej przez Nas placków? Reakcja przedszkolanki na płacz dziecka, a właściwie jej brak. ‚Nie płacz’ rzucone do trzyletniego brząca z drugiego końca sali…  Tak, wiem – grupa przedszkolna to piętnaście lub dwadzieścia bąbli i kiedy jeden się drze to drugi włazi na parapet, ale umówmy się – kiedy można to po prostu trzeba reagować i rozkminiać problem.

Bardziej niż na zajęciach zależy mi na bezpieczeństwie! Tym emocjonalnym. Chce żeby moje dziecko czuło się ważne bo tylko wtedy będzie się rozwijać, a ja…

Relaksować w wannie:D


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,