Mama

To nie rady o czapeczce są najgorsze…

13 listopada 2018
SONY DSC

W pierwszym półroczu mówią Ci jak masz ubierać, w drugim jak powinnaś karmić, a potem: jak wychowywać! I uwierz mi, to nie rady o czapeczce są najgorsze…

Mam takie jedno, przeogromne marzenie. Marzę o tym, żeby ludzie (‚doświadczone’ matki tudzież ojcowie) dali Nam – ‚niedoświadczonym’ – spokój. Bo może to i dziwne, ale moje osobiste dziecko chciałabym wychować PO SWOJEMU. W zgodzie z tym, co leży mi na sercu ewentualnie duszy (tudzież… Mózgu). Serio. I naprawdę, dość już mam słuchania, że tak nie powinnam, że to nie jest dobre, że tak się nie robi i ‚donikąd’ mnie to zaprowadzi. A dajcie wy mi wszyscy święty spokój.

Wiecie co jest najgorsze w tych wszystkich niby złotych radach? Że są Z INNEJ EPOKI. Kurcze, czy naprawdę ciężko zrozumieć, że dzisiejsze dzieci wychowuje się inaczej? I nie ‚bezstresowo’. Tylko z SZACUNKIEM. Bo to, że matka nie daje dziecku w tyłek (tudzież nie wrzeszczy) to nie znaczy, że nie… WYCHOWUJE.

Co najbardziej drażni mnie w osobach udzielających rad? To, że w życiu nie przeczytali ani jednej książki na temat dziecięcego rozwoju, a uważają się za alfę i omegę rodzicielstwa. I żeby było jasne – ja wiem, że czasem intuicja wystarczy, że są ludzie tak empatyczni, wrażliwi i ‚życiowo’ mądrzy, że nie potrzebują badań, ale błagam – nie WSZYSCY!

Jeśli nie masz dobrych relacji ze swoim DOROSŁYM  dzieckiem to wybacz, nie będę Cie słuchać.

Jeśli Twoje dorosłe dziecko ma problem z: pewnością siebie, podejmowaniem decyzji, wiarą we własne możliwości, odpowiedzialnością: nie będę Cie słuchać.

Jeśli Twoje dorosłe dziecko wiecznie jest niezadowolone, smutne, zmęczone: nie będę Cie słuchać.

Jeśli Twoje dorosłe dziecko żyje pod dyktando innych i boi się odezwać to wybacz, ale…

NIE BĘDĘ CIĘ SŁUCHAĆ.


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,

zdj