Mama

To jak: podróżować z tymi dziećmi czy nie?

2 października 2020
B19FB4AD-D9BB-42F1-A115-C25B401524B0

To jak: podróżować z tymi dziećmi czy nie? Można czy nie moza? Da się czy nie? Już piszę!

Jeśli Twoje dziecko nie doprowadza Cię do białej gorączki krzycząc z tylnej kanapy to TAK! Można! A nawet trzeba dla zdrowia psychicznego matki… Ja na wyjazdach ODPOCZYWAM co wcale nie oznacza, że dzieci nie dają Nam w kość. Dają. Dały naprzykład wczoraj, bo jedno chciało na basen, a drugie… Ma dwa miesiące! Płacze kiedy jest głodne, śpiące, znudzone.

Nie wstydźcie się. Nie wstydźcie się płaczących niemowląt, tupiących dwulatków, upartych trzylatków, pyskatych starszaków. Nie czujcie się dziwnie, nieswojo, głupio kiedy wasze dzieci robią awanturę na środku chodnika, dworca kolejowego, lotniska. Każda przez to przechodziła, a jeśli nie… To przejdzie! 

Cztery lata temu byłam przekonana, że to my – rodzice musimy się „dostosować”. Jeśli dziecko ma drzemkę to ma drzemkę. Kropka. Siedzimy w domu.  A że niemowlęta lubią zasypiać co piętnaście minut na pietnaście minut to… Macierzyński spędzamy w domu i odcjvodzimu od zmysłów. 

No nie…

Nie po to mamy wózki, foteliki, chusty, nosiła żeby… Siedzieć z dziećmi w domu. Serio. Nie dajcie się zamknąć. Spakujcie smoczki, misie szumisie, zabawki. Ruszajcie w świat. Nie piszcie kobietom, które latają z dziećmi na Bali, że są nierozsądne… Heloł! Tam też żyją dzieci. 

Szczerze? Gdybym tylko mogła co tydzień byłabym na „urlopie”. Spała w hotelach, jadła w restauracjach, prała w umywalce✌️ Z dziećmi! 


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,