Mama

Te rzeczy nie powinny Cie dziwić kiedy odwiedzasz matkę

20 marca 2019
SONY DSC

Umówmy się – domy, w którym mieszkają dzieci rządzi się innymi prawami niż te, w których dzieci nie ma. Dlatego kiedy wpadasz z wizytą do dzieciatych nie łap się za głowę na widok bałaganu. Bo wiecie nie raz i nie dwa ogarniałam dom na wizytę gości (składałam zabawki, latałam z mopem, myłam gary, wyrzucałam śmieci, ogarniałam pranie) i wiecie co? I dupa! Bo pięć minut przed dzwonkiem Janek rozsypywał mąkę, zalewał łazienkę, obsikiwał spodnie…

A oto lista rzeczy, które nie powinny Was dziwić kiedy odwiedzacie matki:

Brudne gary w zlewie

Zastanówmy się, o czym właściwie świadczą brudne naczynia porozstawiane w kuchni, hmm?  O niechlujstwie? A może o tym, że matka przygotowuje posiłki? Wiecie, gdybym miała catering (albo nie miała dziecka) to rzeczywiście, garów bym nie miała! Ale umówmy się, przeciętna matka gotuje minimum, MINIMUM! pięć razy dziennie. DZIENNIE!

Okruchy na podłodze

A można ich w ogóle nie mieć? Nie wiem jak u Was, ale u mnie to stały element krajobrazu. Bułki, chrupki, jabłka… to wszystko się kruszy i wypada z paszczy!

Plamy

O plamach powinno się mówić w szkole rodzenia. Serio! Jak sprać marchewkę z dywanu; jak zeskrobać czekoladę z paneli; jak wyczyścić fugę z kaszy manny; co zrobić z zeschniętym bananem etc. Być może Was zaskoczę, ale… DZIECI JEDZĄ! A kiedy jedzą to przeważnie brudzą. Bo łyżki lądują na stole albo i… pod.

Pomazane ściany

Kretkami, farbami, markerami, obiadem.

Zapach… kupy

Wiecie ja kup nie magazynuje, ale umówmy się niemowlaki srają na potęgę…

Talerze z jedzeniem i kubki po kawie w różnych częściach domu

Bardzo często dobijam poranna kawę w korytarzu (czy jak wolisz wiatrołapie), a to znaczy, że: pusty kubek odstawiam do szafy. Czemu? Bo kawę pije po śniadaniu czyli przed spacerem. Mój syn niestety to wyczaił i w monecie kiedy ja wstawiam wodę on ubiera kurtę i łapie za klamkę…


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,