Mama

Te małe, wiecznie czegoś chcące bąki zapatrzone są w Nas jak w Maszę ewentualnie Peppę

26 lipca 2019
Image-1(3)

Kiedy rodzimy dziecko rodzimy – małą, zależną od Nas istotę, która odbiera nam autonomię i zaburza spokój. Od teraz nie decydujemy tylko i wyłącznie o sobie. Zanim wyjdziemy z domu organizujemy opiekę, gotujemy obiad, przygotowujemy deser, ogarniamy kolację! Martwimy się, przewidujemy, mamy w zanadrzu plan na każdą chyba ewentualność. Bo jak nie my to kto?! Ale wiecie co? To uzależnienie, ta zależność choć męcząca to jednak jest piękna.

Jestem dla niego wszystkim. Absolutnie WSZYSTKIM. Te małe, wiecznie czegoś chcące bąki zapatrzone są w Nas jak w Maszę ewentualnie Peppę albo nawet bardziej. Czy to nie jest przypadkiem mega? No jest!

Nie cierpię kiedy lezie za mną do łazienki, ale kocham gdy przy mnie zasypia. Nie lubię tachać go w upale, ale świadomość, że na moich rękach czuje się bezpiecznie jest  – co najmniej  – miła.

Rodzice boją się różnych rzeczy. Wróć. Boimy się chorób, bólu, cierpienia. Wyśmiania, odrzucenia, braku akceptacji. Generalnie –  krzywdy. Marzymy o tym, żeby Nasze dzieci były BEZPIECZNE. Pilnujemy szczepień, trzymamy za ręce, zakładamy kaski, prześwietlamy przedszkola, wozimy w fotelikach, wybieramy zabawki z atestem etc. Podnosimy, całujemy, dmuchamy.

Dzisiaj mamy receptę. I to jest ten plus – uzależnienia, wczesnego dzieciństwa, noszenia na rękach. Bo kiedy One wyjdą – same, na własnych mocno owłosionych nogach – stracimy kontrolę, a przy okazji niesamowitą, paranormalną moc… Kojenia! I to jest trudne, może nawet straszne.

To żaden paranoiczny strach. To zdrowa (i całkiem normalna) obawa. Przejmujemy się trzydniówką, gorączką, wychodzącymi ząbkami. Pierwszym dniem przedszkola, ostatnim podstawówki. Obroną pracy, rozmową kwalifikacyjną. Powrotem z imprezy. Pierwszą kłótnią z żoną ewentualnie mężem. Porodem. Ojcostwem. Macierzyństwem. Przejmujemy się Naszymi dziećmi.


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,