Mama

Te kilka prawd o macierzyństwie pomogłoby mi przetrwać

19 listopada 2018
SONY DSC

Mówisz, że jesteś w ciąży i słyszysz gratulacje. Potem sypią się pytania o płeć, imię, wyprawkę… Ale nikt Cię nie uprzedza. Nikt nie mówi o tym co najgorsze, najtrudniejsze, najmniej znośne. Nikt nie mówi o uczuciach. Tych ‚złych’. A ja przecież wiem, że te kilka prawd o macierzyństwie pomogłoby mi przetrwać…

Możesz nie czuć miłości

O tej prawdzie mówi się niewiele. Bo dziecko kocha się od razu, wiadomo. A no, niekoniecznie! Ja miłości nie czułam. Był strach, był stres i była… BEZRADNOŚĆ. Miłość docierała falami.

Będziesz tęskniła

Nie wierzę, że są na tym świecie kobiety, które choć przez chwilę nie zatęskniły polegiwaniem. Pierwsze miesiące macierzyństwa są cholernie ciężkie. To czas pożegnań! Ale nie, o tym się nie mówi. Bo żadna nie rozpacza. I żadnej nie brakuje.Chociażby prysznica czy spontanicznego seksu. A już nade wszystko nie brakuje Nam… NIEZALEŻNOŚCI.

Możesz mieć dość

Gdzie ‚dość’ oznacza stan, w którym leżysz na podłodze i wyrywasz sobie włosy. A nie, sorry. Włosy to akurat lecę Ci same.

Będziesz płakała

I to nie tylko ze szczęścia. Będziesz ryczeć z bezradności, tęsknoty, zmęczenia, stresu… Jestem prawie pewne, że w pierwszym półroczu macierzyństwa wyprodukowałam podobną ilość łez co… MLEKA.

Dziecko potrafi męczyć

Nocne pobudki męczą, karmienie męczy, zmienianie pieluch męczy, wycieranie ulanego pokarmu męczy, spacery męczą i… guganie męczy.

Będziesz znudzona

Kiedy Jan miał niecały miesiąc, moja mama powiedziała ‚za dwa miesiące będziesz znudzona’. I wiesz co? Miała racje. Opieka nad niemowlęciem jest… Nużąca. To jest po prostu nudne! Pewnie, zdarzają się momentu przełomu: dziecko podnosi główkę, przekręca się na brzuszek, zaczyna gugać, siada… Ale nie oszukujmy się – dzień w dzień robimy to samo o tej samie i (niemalże) niezmiennej porze.


 

 

DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,

zdj