Mama

Sześć NIEZWYKŁYCH umiejętności matek

2 czerwca 2019
IMG_9373

Podobno nie ma cięższej pracy od macierzyństwa. Zgadzam się! Pomijam dwudziestocztero godzinną zmianę, niemożność wzięcia urlopu i wymagającego szefa. Większość zawodów da się jakoś zakwalifikować. Albo wykonujemy prace fizyczną albo umysłową, a matka nie dość, że jedzie na szmacie to jeszcze…

Koordynuje

Tak, to My odpowiadamy za… logistykę! Przywozy i od wozy, listy zakupów, harmonogramy szczepień, bilansów, wizyt u dentysty, płacenie rachunków, segregacja śmieci, kompletowanie wyprawki, naprawa lodówki, wezwanie hydraulika etc. Rozdzielamy zadania i… koordynujemy prace!

Zarządza w kryzysie

Kryzys zaczyna się na porodówce  i trwa nieprzerwanie do osiemnastych urodzin.  Zmiana pieluchy – kryzys. Kąpiel – kryzys. Zasypianie – kryzys. Wejście do sklepu – kryzys. Wyjście ze sklepu – kryzys! Matki nie tylko zarządzają kryzysem – one w nim żyją!

Mediuje i negocjuje

Studia z negocjacji powinny kończyć się egzaminem z wykorzystaniem dzieci. Serio!  Zaliczenie dostawałby tylko te osoby, które… Ubrałyby dwulatka w minutę!

Trenuje

Coach to Nasz trzeci zawód zaraz po wyuczonym i wykonywanym. Udzielamy wskazówek, naprowadzamy, pobudzamy, wzmacniamy i motywujemy. Stajemy na głowach żeby Nasze dzieci obrały cel  i… właściwą drogę!

Broni

Matka jest jak prawnik – gromadzi dowody, przeprowadza wywiad, broni interesów… Dziecka!

Politykuje czyli…

Uprawia wodolejstwo. Przedstawia pięćdziesiąt wariantów jednej i tej samej bajki byleby: WYGRAĆ! Umyć dziecku włosy, dojechać do sklepu, nie kupić zabawki etc.


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,

 

.