Mama

Szampana zapijam melisą

5 września 2019
69668493_2579807678913339_1124162197434400768_n

Gdybyś trzy lata temu spytała mnie o to, co w macierzyństwie najtrudniejsze odpowiedziałabym – nieprzespane noce. Jednak dzisiaj widzę to inaczej…

Wiem jak czuje się człowiek po przespaniu szesnastu godzin w tygodniu. Zasypia u fryzjera podczas mycia włosów, wsiada do nie swojego auta, słodzi herbatę solą. Napisać, że czuje się kiepsko to jak nie napisać nic. To są stany, które trzeba przeżyć, żeby cokolwiek zrozumieć.

Po trzech latach macierzyństwa doszłam jednak do wniosku, że nieprzespane noce choć piekielnie ciężkie, nie są wcale najgorsze! Najtrudniejszą rzeczą w macierzyństwie jest – odcięcie pępowiny! Przynajmniej dla mnie.

Najpierw chcesz żeby dziecko wyszło – poszło do przedszkola, szkoły, wyjechało na studia. A kiedy rzeczywiście wychodzi pęka Ci serce.

Mój synek właśnie zaczyna przedszkole i to jest ten moment, w którym dotarło do mnie, że – Jan jednak rośnie! Cudowne. I przerażające zarazem…

Nie jestem przygotowana. Ba! Nigdy nie będę. To nie jest coś na co można się przygotować. Bo niby jak? Codziennie sobie powtarzać, że kiedyś odjedzie…? Jest taka grafika. Na pewno ją znasz. Jak dorastają dzieci… Mają pół metra, metr, półtora, nie mieszczą się w drzwiach, otwierają skrzydła, odlatują. Zostaje Ci kredka, flamaster, długopis, którym na framudze oznaczałaś wzrost.

I to jest piękne. Naturalne! I trochę bolesne.

Jeden dzień w przedszkolu uświadomił mi jedną, bardzo ważną rzecz. Trzy najdłuższe lata mojego macierzyństwa za mną. Teraz czas będzie leciał szybciej. Mikołajki, bale przebierańców, dzień babci i dziadka… Pierwsze wywiadówki, uwagi w dzienniczku, pierwsze desperado. Z jednej strony czad! Ale z drugiej szkoda. Szampana zapijam melisą.


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,