Mama

Spowiedź matki czyli mój syn ogląda bajki

10 września 2018
SONY DSC

Gdzie są matki, które nie puszczają dziecku bajek ja się pytam?! Bo jeśli mam być z Wami szczera to jeszcze takich nie widziałam. Serio! Wszystkie się zarzekają tylko dziwnym trafem jak jedno dziecko zanuci ‘Pan bąbelek farmę miał’ to reszta śpiewa ‘ija ija ooo!’. Dziwne to, oj dziwne…

Mój syn ogląda bajki. Niestety, czasem się zdarza. I nie, nie jestem z tego dumna, bo zdaje sobie sprawę z zagrożeń: zaburzenia snu, kłopoty z koncentracją, nadpobudliwość, agresja… Ale nie oszukujmy się – czasem inaczej nie można! Po prostu się nie da. No chyba, że masz nianie (albo SPOKOJNE DZIECKO).

Nie lubię kiedy Jasio gapi się w ekran. Naprawdę! Bajka to konieczność. Ostatnia deska ratunku. Szansa na zrobienie obiadu, przetrwanie podróży lub przeżycie, kiedy mam gorączkę. Nigdy, PRZENIGDY! nie sadzam Jana przed telewizorem żeby: umalować paznokcie czy pogadać z koleżanką.

SONY DSC

Poświęcam Janowi uwagę w stopniu co najmniej! ogromnym. Spędzam z nim CAŁE dnie. Pełne dwadzieścia cztery godziny, siedem dni w tygodniu i trzysta sześćdziesiąt pięć dni w roku.  I przeważnie jestem z Nim sama.

A Jan lubi być wszędzie. Na szafce, na stole, w kredensie. W przeciągu dwóch sekund potrafi przemieścić się z kuchni do salonu zahaczając o łazienkę. Serio. I owszem, czasem z nim gotuję. Obieram ziemniaki, ścieram marchewkę i blenduję zupę na podłodze, ale – uwierzcie mi – nie zawsze się da! Bo czasem wyrywa mi nóż… Więc albo włączę mu bajkę albo nie ugotuję obiadu.

No ja wiem – media ogłupiają. Wiem, jak się czuje człowiek po dwugodzinnym seansie. Ale błagam! Nie dajmy się zwariować. Piętnaście minut z Peppą nie zabija mózgu! Naprawdę.


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,

zdj