Mama

Rok z życia matki (a może i dwa?!)

28 stycznia 2019
49769242_1027731130755132_1487353870458814464_n

Kochanie, zrób Tosi śniadanie. Ma być zdrowe, pełnowartościowe. Rano Tosia jest marudna. Przeważnie wybrzydza, nie chce się ubrać, nie lubi myć zębów i histeryzuje, ale proszę – nie naciskaj, nie pośpieszaj, a już nade wszystko  – nie krzycz.

Po śniadaniu wyjdź z Tosią na spacer. Tosia ubiera się ‚sama’. Ja wiem, że jesteś ubrany, i że stróżki potu ciekną Ci po plecach, ale Tosia uczy się samodzielności.

Tosieńka zdobywa też wiedzą. O świecie. O kupie, która leży na chodniku, o trąbiącym samochodzie, o ślimaku i jego skorupie, o autobusie, o drewnianym płocie i o metalowej bramie, o zepsutej ławce, o dziurze w asfalcie… I pamiętaj, nie ma głupich pytań więc żadnych nie zbywaj.

Po spacerze trzeba Tosię przebrać, trzeba ją nakarmić i położyć spać.

Teraz wstawisz pranie, przygotujesz obiad, umyjesz podłogę.

Popołudniu siądziesz na dywanie. Wybudujesz wieże, pięć tysięcy zamków, namalujesz kota lub czarnego psa. Przygotujesz deser i zrobisz kolację. Zdrową, pełnowartościową taką jak śniadanie.

Przed kąpielą umyj proszę wannę. Umyj umywalkę, a jak zdążysz kibel. Tosia nie lubi myć włosów. Czasem się udaje, ale czasem nie…

Nasza córka nie zasypia sama. Trzeba jej poczytać, trochę pogilgotać, niekiedy ponosić.

Kiedy zaśnie… rozwieś proszę pranie i ogarnij salon.

I powtarzaj to wszystko codziennie. Przez rok, a może i dwa?

I pamiętaj: nie wydziwiaj, nie narzekaj, a już nade wszystko nie płacz. Bo nie masz powodu. A, że czasem brakuje Ci sił, no cóż – musisz je wykrzesać!


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,

zdj