Kobieta

Róbmy sobie dobrze

17 kwietnia 2019
SONY DSC

Ten wpis miał być kompletnie o czym innym. Jednak zanim do niego siadłam weszłam na facebook i zobaczyłam wpis. Dziewczyna, blogerka regularnie przeze mnie czytana podziękowała za przemiłe słowa. Rzeczywiście, jakiś czas temu napisałam, że ją podziwiam bo laska naprawdę ogarnia. Dwójka dzieci, znakomita kuchnia, blog, newsletter, instagram. Należy się jej się ten podziw jak…

Każdemu z Nas. Kobiety, mówmy sobie podziwiam. Doceniajmy się. Chwalmy. Komplementujmy. Wyciągajmy na powierzchnie plusy. Mówmy o zaletach. Bo to naprawdę jest miłe. To jest przyjemne! Fajnie kiedy ktoś się cieszy i uśmiecha przez Nas! I to nawet obcy, totalnie nieznany. Człowiek z internetu.

Słowa mają moc. Pchają Nas do przodu. Pomagają walczyć… Z lękami, kompleksami, brakiem motywacji, zwątpieniem. Mówmy do siebie miło. Mówmy do siebie dobrze. Bądźmy empatyczni, tolerancji, otwarci. Nie patrzmy na ludzi przez filtr uwypuklający wady. Nie krytykujmy ich, nie wytykajmy. Nauczymy się dostrzegać dobro, może nawet piękno, czyjąś ciężką prace, zaangażowanie, twórczość.

Dbajmy o siebie. Opiekujmy się sobą, dopieszczajmy.  Zadowoleni i dowartościowani ludzie nie wylewają pomyj, nie hejtują, nie zasadzają wirtualnych kopów, nie szkodzą. Oni się cieszą. Inspirują. Podziwiają. Rozumieją.

To takie proste, a zarazem trudne. Nie dać się kompleksom. Zaakceptować wady. Skupiać się na plusach.


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,