Kobieta

Pusta plaża nad Bałtykiem? Tak, to możliwe!

3 lipca 2019
ff22c73d-d2de-4fa5-9391-43ba2a4c89e5

Te wakacje mieliśmy spędzić w Toskanii ewentualnie w Grecji tudzież na Olandii. Nie wyszło. To znaczy – wszystko jeszcze przed Nami! Co się odwlecze to nie uciecze i takie tam. Kiedyś polecimy tudzież popłyniemy (Olandia). Wracając do Bałtyku… Gdzie te dzikie plaże?!

Dlaczego Polska?

Bo głupio zwiedzać świat kiedy… Nie zna się Polski. Byłaś kiedyś w Bieszczadach? Ja nie. I na Żuławach również.

Nie lubię znanych kurortów…

Cudze i spocone ciała są spoko, ale… na siłowni! Na wakacjach nie chce się o nie ocierać. Truchcik między Grażynami nie brzmi dla mnie jak relaks dlatego…

078d5bb3-3f2c-4be2-9296-43eda0a4a6b6

Sobieszewo

Widzisz zdjęcie pod tym akapitem? Zrobiłam je na plaży w okolicach 18.00! Początek sezonu, bezchmurne niebo i… pustki! Taką plażę znajdziesz w Sobieszewie czyli ‚zapomnianej’ dzielnicy Gdańska.  Sobieszewo, Wyspa Sobieszewska, dawna wieś rybacka. Z jednej strony oblana morzem, z drugiej Wisłą!

IMG_0024

 

IMG_0022

Raczej dla nudziarzy

Lokalne atrakcje to przede wszystkim niezatłoczone plaże, przystań z której odpływają wodne tramwaje do portu rybnego w Gdańsku (polecam serdecznie, rejs trwa godzinę kosztuje gorszę – 20 zł za osobę, maluchy za free) i rezerwat przyrody ‚Ptasi Raj’ z wieżą obserwacyjną, do której nie dotarliśmy bo… zgubiliśmy drogę:D

Czy w Sobieszewie wszystkie plaże są puste?

Tak naprawdę to… Nie jestem pewna bo my korzystaliśmy z niestrzeżonych kąpielisk czyli tzw. dzikich plaż. Nasz ‚numer jeden’ znajdował się tuż przy rezerwacie Ptasi Raj czyli na końcu ulicy Nadwiślańskiej. Parkujecie tam auto, wchodzicie do lasu i… jesteście na plaży! To znaczy najpierw trzeba przejść  1,5 km! Ale mówię Wam -warto!  Możecie zabrać wózek (przetestowaliśmy).

d8e5e5e7-b82b-46d3-b4d4-01bf91765378

IMG_0073

Plaża ‚numer dwa’ znajduje się w Górkach Wschodnich i jest oznaczona nr 19. Kilka domów przed Starą Wędzarnią (jadąc od centrum) włazicie do lasu (wejście dość dzikie, sporo piachu).  No i niestety znów… 1,5 km marszu!

Minusem leśnych spacerów były… KOMARY! Późne zejście z plaży oznaczało  – SPRINT! Koniecznie zaopatrzcie się w bluzy i długie spodnie.

A gdzie w tym Sobieszewie spać?

Gdzie chcecie:D My wybraliśmy Starą Wędzarnie i… nie żałujemy. Mega spokojne i przyjemne miejsce z widokiem na Wisłę.

d0127212-e28a-4976-91fe-8a11e680bed5

Udanych wakacji!


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,