Mama

Półtora roku. Tyle czasu oswajałam się ze swoim dzieckiem. Nową sytuacją. Macierzyństwem.

23 października 2018
SONY DSC

Jakiś czas temu, na jakimś grillu przyznałam się, że pierwszy rok macierzyństwa był dla mnie TRUDNY. A nie, przepraszam użyłam słowa ‚koszmarny’. I tym samym stałam się wyrodną matką. Taką, która nie kocha, nie szanuje, nie docenia etc. Jak w ogóle możesz?! No weź przestań! Dziecko to przecież cud, a macierzyństwo… Miód i orzeszki.

Ale ten koszmar to niestety prawda. Kocham moje dziecko nad życie, ale ten pierwszy rok był CHOLERNIE TRUDNY albo nawet BOLESNY. I nigdy, przenigdy! nie będę temu zaprzeczać. Bo to, że kocham i kochałam! moje dziecko nad życie NIE oznacza jednocześnie, że: chodziłam wyspana, jadłam kiedy chciałam, nie zwlekałam z wyjściem do łazienki, brałam prysznic, tryskałam energią, regularnie się depilowałam i nigdy, przenigdy! nie płakałam.

Wyłam jak rasowy kojot, żałowałam i miałam ochotę się poddać. Ba! a ja się poddawałam, a mąż zbierał mnie z podłogi. Przez pierwsze pół roku dzień w dzień toczyłam jakąś walkę. Z piersiami napompowanymi do granic możliwości. Skrajnym niewyspaniem. Zmęczeniem.

Wiecznie uśmiechnięta i zadowolona mamo – nie wierzę Ci. Nie wierzę, że czujesz bezgraniczne szczęście od rana do wieczora i o każdej porze nocy. Że jeden bezzębny uśmiech torpeduje zmęczenie i ładuje Ci akumulatory lepiej niż owsianka.

Kocham moje dziecko nad życie. Kiedy po raz pierwszy przekręciło się na brzuszek czułam niepojętą dumę, a pierwsze gugnięcia nagrywałam. Ale między czasie płakałam. Poddawałam się i upadałam.

Przestańmy się nawzajem ściemniać. Te wszystkie nieprzespane noce, nie zjedzone obiady, nie wzięte prysznice, nie umyte włosy i nie odbyte wyjścia… BOLĄ!

Półtora roku. Tyle czasu oswajałam się ze swoim dzieckiem. Nową sytuacją. Macierzyństwem.


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,

zdj