Mama

Od śniadania do zmywania. Od spaceru do obiadu. Od pieluchy do drzemki.

9 lipca 2019
d8e5e5e7-b82b-46d3-b4d4-01bf91765378

Gdybyś miała więcej czasu to… ? Ja przeczytałabym książkę, napisała tekst, umalowała paznokcie, zrobiła sobie maseczkę. Teoretycznie, bo praktycznie pewnie bym usiadła i… Nie robiła nic.

Czy Tobie też brakuje czasu na ‚nic nie robienie’? Bo mnie brakuje i to tak okrutnie. Mam ochotę usiąść i nie robić nic. Gapić się w sufit ewentualnie w niebo. Nie musieć i nie myśleć.  Mam tego deficyt.

Nie wiem jak Ty, ale ja – bez przerwy robię! Zanim położę się spać, układam w głowie plan: robienia na jutro. A potem otwieram oczy i od razu ruszam. Pierwsze zadanie z listy. I tak do wieczora. I to jest mączące. Przechodzenie od jednej czynności do drugiej. Od śniadania do zmywania. Od spaceru do obiadu. Od pieluchy do drzemki.

Czy Twoje myśli potrafią tak po prostu biec bez robienia przystanków na takich rzeczach jak: lista zakupów, ufajdana podłoga, kreatywne zabawy?

Bo moje niestety nie. Spanikowana dreptam po domu. I nie wiem na czym się skupić. Na czym mi zależy. Co najpierw wykonać.

Mniej więcej tak wygląda moja ‚przerwa’ – łapczywie chwytam za książkę ewentualnie laptop. Bo żal nie wykorzystać. Bo taka okazja! Bo ucieka życie.

A czasem chciałabym zmarnować. Zrobić to, co takie jest ‚niemodne’. Nie wyciskać tylko poprzepuszczać.


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,