Mama

Oceniam innych rodziców

9 lipca 2018
SONY DSC

Czy Ty też zauważyłaś, że wśród matek bardzo modne jest nieocenianie? Takie wzajemne? Bo ja słyszę o tym wszędzie i jeśli mam być z Tobą szczera to bardzo mnie to wkurza bowiem – świat bez ocen nie istnieje!

Nie wierzę i naprawdę nikt mnie nie przekona, że gdzieś na świece żyje rodzic, który – NIE ocenia (i nie, nie mam tu na myśli totalnego obsmarowywania tyłka bądź dwulicowości). Chodzi o wewnętrzny dialog, mimowolny sprzeciw, podniesienie ręki albo przytup kiedy dzieje się coś na co, nie ma w Nas zgody. Kiedy ktoś gwałci Nasze przekonania, poziom wrażliwości, estetyki, wartości.

SONY DSC

Ja oceniam. Może nie zawsze i nie często, ale raz na jakiś czas naprawdę mi się zdarza (tak, wystawiam ludziom pały czy jak wolisz hejtuje ich w myślach). Ostatnio oceniłam Ojca, który ukarał malucha stawiając go w kącie. Oceniłam go publicznie. Na fejsbuku. Nie podałam personaliów i nie wstawiłam zdjęcia, ale oceniłam. I nie, to nie był dobry stopień.

SONY DSC

Nie raz i nie dwa oceniłam kogoś kto: dawał dziecku słodycze (i nie, nie mam tu na myśli pięcioletniej dziewczynki czy ośmioletniego chłopca), groził klapsem albo włożył dziecku polar przy – dwudziestu pięciu stopniach. I to takich w cieniu. Kiedyś oceniłam gościa, który przywiązał do gondoli psa, po czym – wszedł do sklepu! Tak po prostu. Do sklepu.

Świat bez ocen nie istnieje. To utopia, pobożne życzenie czy jak wolisz fatamorgana. Tego po prostu nie ma. Oceniamy sytuacje. Oceniamy miejsca, ludzi, samochody. Oceniamy zachowania i wzajemny wygląd. Oceniamy relacje, no i wreszcie – oceniamy matki. I wiesz co? Nie ma w tym nic nadzwyczajnego.


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,

zdj