Mama

O rzeczach, które miały minąć, a DO DZISIAJ (kuźwa) nie minęły

4 grudnia 2018
SONY DSC

Myślisz sobie, wytrzymam. Jeszcze miesiąc, dwa, trzy i… Będzie łatwiej! A guzik i to taki z pętelką. O rzeczach, które miały minąć, a DO DZISIAJ (kuźwa) nie minęły!

Zacznie przesypiać noce

O matko! Jak ja się o to modliłam! Nie pytajcie jak bardzo niewyspana bywałam i jakie głupoty z tego niewyspanie robiłam, bo serio do połowy wstyd się nawet przyznać. Płaciłam kurierowi dowodem, ‚otwierałam’ cudzy samochód, przelałam zupę do zlewu i wiele, wiele innych nie koniecznie nadających się do publikacji przygód. W styczniu moje dziecko skończy – DWA I PÓŁ ROKU – i to będzie DWA I PÓŁ ROKU bez… PRZESPANEJ NOCY.

Nie będzie go trzeba nosić

Bogu dzięki od roku Jan zasypia sam bez konieczności noszenia. Doczekałam się, heureka. Jednak to nie jest tak, że dwulatka w ogóle się nie nosi – nosi i to całkiem sporo. A to go rozbolą nogi, a to się wystraszy, a to przewróci…

Zacznie się bawić… SAM

Ha, ha i jeszcze raz ha! Są trzy przypadki, w których moje dziecko bawi się ‚samo’: gdy roznosi kuchnie, topi łazienkę albo demoluje salon .

Nie będzie go trzeba karmić

Znacie dzieci, które na hasło ‚obiad’ siadają do stołu i… JEDZĄ?! Ale tak bez jęków? Moje przeważnie gdera, a na koniec stwierdza,  że nie umie trafić… WIDELCEM DO BUZI.

Kompanie będzie łatwiejsze

Kompanie może i tak, za to mycie włosów i wyciąganie z wanny… NIEKONIECZNIE! Dziewięćdziesiąt  kąpieli na sto kończy się u Nas wyciem i regularną awanturą. Serio. Moje dziecko chciałoby w wannie spać, jeść, a najlepiej to w ogóle żyć.

Podróże będą łatwiejsze

Jeśli mówiąc łatwiejsze masz na myśli to, że nie będziesz reagować na wrzask hiper emocjonalnie (jak ja przez dwanaście miesięcy z hakiem) to owszem, podróże będą łatwiejsze. Ale nie łudź się, że Twoje dziecko NAGLE polubi pasy. Co to, to nie. Moje fotelika nie cierpiało odkąd go ujrzało w szpitalu i… NADAL (ku Naszej udręce) NIE CIERPI.


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,

zdj