Mama

O rutynie w życiu niemowlaka

8 listopada 2018
SONY DSC

Każda mama (i poradnik) powie Ci, że w życiu niemowląt najważniejsza jest: RUTYNA! A nie, przepraszam. Nie każda…

Nasza ‚przygoda’ z rutyną wyglądała mniej więcej tak: w ciąży naczytałam się o niej jak głupia i naiwnie wierzyłam, że – karmiąc, kąpiąc i usypiając moje dziecko dzień w dzień o TEJ SAMEJ i niezmiennej porze wprowadzę mu ‚rytm’. Rozumiecie, plan dnia (czy jak wolicie harmonogram), dzięki któremu Nasze życie stanie się PRZEWIDYWALNE. Ha ha ha i jeszcze raz ha!

Nie było ani harmonogramu ani… PRZEWIDYWALNOŚCI.

Oczywiście to nie jest tak, że ja nie wierzę w rutynę. WIERZĘ! Serio, jestem głęboko przekonana, że są na tym świecie dzieci (w sensie niemowlaki), które zasypiają, budzą się i jedzą o jednej i tej samej porze (no chyba, że ząbkują albo mają kolki, wiadomo…). Ale ABSOLUTNIE nie wierzę, że taki ‚harmonogram’ można wypracować albo jak wolisz wprowadzić. Co to, to nie!

Czemu nie wierzę? Bo moje dziecko harmonogramu nie miało. I to nie dlatego, że się nie starałam, byłam niekonsekwentna czy jak wolisz ‚nieuważna’. O nie! Przez pół roku prowadziłam ‚zeszyt’, w którym zapisywałam godziny karmień, drzemek, a nawet ‚aktywności’ i wiecie co? Jedyną ‚stałą’ była ZMIENNA. Jeśli w poniedziałek Jan zasypiał o dziewiątej, to we wtorek padał  o szóstej 😀 Serio. Przez dobry rok nie wiedziałam czy mój syn w ogóle uda się na drzemkę, a jeśli się uda to ile ona potrwa i… o której zacznie!

Ot, przewidywalność. Z dzieckiem.

Niedawno popełniłam tekst na temat rzeczy, których ‚nie wypada’ mówić świeżo upieczonej mamie (tutaj) i wiecie co? O jednej zapomniałam! Nigdy (przenigdy!) nie pytaj młodej mamy, o której możecie wpaść żeby: DZIECKO NIE SPAŁO! Tak, wbrew pozorom to BARDZO kłopotliwe pytanie!


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,

zdj