Mama

O byciu sobą w macierzyństwie

17 grudnia 2018
SONY DSC

Jest takie zdanie, które moja babcia powtarza jak mantrę – BĄDŹ SOBĄ. Banalne, prawda? Banalne, ale jednak trudne. Trudne do zrealizowania! A w macierzyństwie to już w szczególności. Bo serio moi drodzy – nigdy wcześniej (i chyba nigdy później) nie byłam ( i nie będę) tak zafiksowana na punkcie tego co: myślą i robią inni. Autentycznie! Stwierdzam to z zażenowaniem i nie mniejszym przerażeniem.

Pewnego pięknego dnia trafiłam na jutuberke, które wychowuje dziecko dwujęzycznie. Mieszka w Polsce, jest polką i ma męża polaka, a… rozmawia z dzieckiem po angielsku! Pomyślałam ‚wow’! Pół godziny później dmuchałam kolorowe balony i rzucając w syna niebieskim darłam się ‚blue’. Poczułam, że muszę i tak bardzo chce! Nie prawda. Nigdy wcześniej nie przyszło mi to do głowy. Nie kupowałam dwujęzycznych zabawek, książeczek ani słuchowisk.

Sobota rano. Znajoma wysyła zdjęcie stołu z ceramiczną formą wypełnioną chlebem. Pomyślałam: ‚czad’. Niedziela rano.Wysyłam znajomej zdjęcie – stół, a na nim CERAMICZNA FORMA WYPEŁNIONA CHLEBEM. A co, gorsza nie będę.

Dość często łapię się na myśli: ‚hej! nie jesteś  tą laską, która zbiera klocki z podłogi’ – zbierając klocki z podłogi. Bo wiecie, mój stosunek do porozrzucanych klocków jest mniej więcej taki jak stosunek mojej siostry do ptasiego mleczka – jeśli nie wiesz co kupić jej na prezent, to kup ptasie mleczko. Ona je po prostu kocha. A ja kocham klocki. Te porozrzucane. No więc czemu? Czemu sprzątam?! Bo się ‚zainspirowałam’. Instagramem.  Piękne, tekturowe pudła (ewentualnie worki) wypełnione po brzegi klockami i – puste podłogi.

Trudno być sobą w macierzyństwie. Tak całkiem. Od A do Z.


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,

zdj