Mama

Nie umie włączyć pralki? Podziękuj… TEŚCIOWEJ!

17 października 2018
SONY DSC

Być może jestem naiwna, ale wydaje mi się, że powodem wielu rozwodów jest… Niesamodzielność mężczyzn! Serio, tak właśnie myślę. Bo wiecie, SAMODZIELNY to nie ten, który: sam na siebie zarabia. W pełni samodzielny facet, to ten, który:  sam po sobie sprząta, pierze skarpetki i gotuje obiady.

Przyjrzałam się ostatnio Naszym kłótnią i doszłam do następującego wniosku: gdyby mój M sięgał po odkurzacz, zmywał naczynia, czyścił toaletę i rozwieszał pranie „sam z siebie” czyli przed zasugerowaniem to: kłócilibyśmy się rzadziej! Poważka, większość Naszych sporów wynika z tego, że ja – zarobiona matka – muszę przypominać tudzież WSKAZYWAĆ placem (rozumiesz, kosz na śmieci ewentualnie pralkę…).

Czemu? Jak to się dzieje, że faceci nie widzą kurzu (a niektórzy nawet wierzą, że go… nie ma), brudnych blatów, zatłuszczonych płyt tudzież nieświeżego kibla?

Moja teoria jest taka. Po pierwsze: nie dajemy im szansy (nie zawsze, ale często), bo zanim ten kurz sczają to go wycieramy. Po drugie (moim zdaniem ważniejsze): nie są ‘wyczuleni’. Innymi słowy: nikt ich nie nauczył, że kurz należy ścierać, gacie na bieżąco prać, a obiad – no cóż – gotować.

Wiecie co mam na myśli? WYCHOWANIE! Bo tak, są na tym świecie faceci, którzy swoje pierwsze pranie zrobili po ślubie, a winę za to ponosi… TEŚCIOWA.

Jeśli mój syn za lat dzieścia wróci do domu (swojego domu) i weźmie się za sprzątanie, to: PRZYBIJE SOBIE PIĄTKĘ! Serio, będę z siebie dumna. I to nie dlatego, że jestem feministką i solidaryzuje się z potencjalną synową (nie przesadzajmy :D). Po prostu wierze, że taki sprzątający (tudzież gotujący) facet to… SKARB! To gość, którego nie da się NIE KOCHAĆ.


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,

zdj