Mama

Nie pomyślałam o tym przez dwadzieścia siedem lat, a ty?

25 lipca 2017
ii

Pomyślałaś kiedyś o tym, żeby kupić mamie prezent? Też pytanie! Pewnie i to nie raz, co? Ale słuchaj, nie taki na dzień matki. Nawet nie na urodziny! Czy pomyślałaś kiedyś o tym, żeby kupić mamie prezent z okazji porodu? Za to, że Cie urodziła? Czyli taki, który dasz jej W SWOJE urodziny?

Bo wiesz co? Ja na to nie wpadłam. Serio! Przez dwadzieścia siedem lat nie pomyślałam o tym. Chyba nawet nie podziękowałam. Czujesz? Nie podziękowałam, że mnie urodziła. Mało tego! Nie podziękowałam jej za ciążę, za te wszystkie hafty i za zgagę! Człowiek dmucha bez refleksji, jakby był od zawsze. A przynajmniej jakby się nie rodził w bólach, jakby poród był pierdnięciem, a nie katorżniczą pracą!

Kiedy jesteś w ciąży ludzie noszą Cię na rękach. Oczywiście nie wszyscy, bo zawsze znajdzie się taki co stał w kolejce pierwszy ewentualnie drugi, ale wiesz – bardzo mu się spieszy. Zawsze znajdzie się ktoś, kogo boli dupa więc Ci miejsca w busie nie ustąpi. Życie. Ale wiesz, Ci najbliżsi chuchają. Twój mąż sprząta, a teściowa gotuje obiady – leżysz, pachniesz, tyjesz…

A potem przychodzi ten dzień, rodzisz. Ostatkiem sił wydajesz na świat dziecko. I tam, na tej sali, w tym półmroku – Twoja aureola gaśnie. Serio! Nie wiem czemu, ale tak jest. Właśnie wtedy, kiedy potrzebujesz maksimum wsparcia, szczerej rozmowy ewentualnie poklepania po plecach cały świat zwraca się w kierunku dziecka. Oczywiście Twojego, więc to nawet miłe. Do pewnego stopnia. Bo kiedy nie podajesz matce parasola, choć go ściskasz w ręku, a niedawno startowałeś do niej z actimelem to wypada to co najmniej słabo. Trochę tak, jakbyś sprowadzał ją do roli – inkubatora.

Urodziny dziecka. Pierwsze urodziny. I znów, wszystkie światła skierowane na solenizanta. Nie zrozum mnie źle, to wielki dzień dla tego niewielkiego szkraba! Ale również dla matki. Może nawet, przede wszystkim dla niej? Bo tego dnia, zrobiła coś wielkiego URODZIŁA DZIECKO!

Może warto jej w tym dniu pogratulować, może  nawet warto kupić kwiaty?

 


SPODOBAŁ CI SIĘ TEN WPIS? A MOŻE ZNASZ OSOBĘ, KTÓRĄ RÓWNIEŻ BY ZAINTERESOWAŁ? JEŚLI TAK, BĘDZIE MI SZALENIE MIŁO JEŚLI :

  • POLUBISZ GO LUB UDOSTĘPNISZ NA MOIM FACEBOOK’U
  • POINFORMUJESZ MNIE O TYM W KOMENTARZU PRZY OKAZJI DZIELĄC SIĘ SWOIMI UWAGAMI
  • WESPRZESZ GRUPĘ, KTÓRA INTERESUJE SIĘ MOIM BLOGIEM I POLUBISZ MÓJ KANAŁ NA FACEBOOK’U

DZIĘKUJĘ! MAM NADZIEJĘ, ŻE JESZCZE DO MNIE WRÓCISZ 🙂