Mama

Nie jesteś z żelaza

10 grudnia 2020
AEBCF1F6-CE7D-489C-BE5A-FFF616C30F4B

Matka dla swojego dziecka zrobi wszystko. Oskrobię marchewkę paznokciem. To tak na przykład… Dla matek nie ma rzeczy niemożliwych. Do kopertówki można wcisnąć pampersy. Razem z chusteczkami. I kremem!

Jedna drugą nakręca. „Wsadzam dziecko w chustę i sprzątam z nim chatę”, „Przerzucam przez biodro i gotuję obiad”.

Ku pokrzepieniu przesyłamy sobie filmiki ewentualnie zdjęcia na których widzimy babkę w wytapirowanych włosach, rozwieszającą pranie z bąbelkiem posadzonym na głowie… „To ja”, „tak to właśnie wyglada”, „mój dzień” – jedna drugą poklepuje po plecach, dodaje otuchy, wspiera. Lecą heheszki (trochę przez łzy). Żadna nie napisze „kurwa, zdejmij to dziecko z głowy”, „zleć pranie mężowi”, „nalej se wina, odleć…”

Poturbowanej przez pranie, gotowanie, szorowanie kibla i wymianę pościeli matce piszemy „dasz radę” tudzież „jak nie Ty to kto?!” A jeśli nawet nikt? To co? Komu ubędzie jeśli nie zetrzemy kurzy, nie poskładany prania, nie rozładujemy zmywarki? Karaluchy nie lęgną się w tydzień. Ba! Nie lęgną w dwa.

Nie jesteśmy z żelaza. Nie mamy supermocny. Ogarniamy z wywalonym jęzorem albo jak ja – z obolałą ręką. Moje czterdzieści sześć kilogramów nadwyrężone dwiema ciążami, porodami i czterema latami macierzyństwa nie udźwignęło siedmio kilowego bobasa, mopa, odkurzacza i „mama ugotuj mi parówkę” jednocześnie.

Ciąża, poród, opieka nad maleństwem (a potem nad starszakiem) jest obciążająca. Każdej z Nas powinien przysługiwać turnus rehabilitacyjny. Serio. Hemoroidy, nie trzymanie moczu, bóle placów, wypadanie włosów to nie są rzeczy, które zdarzają się rzadko. Żadne „jedna na milion”. To jest (niestety) NORMA. Taka jest cena mokrych  całusów i przedstawień w przedszkolu, którą  niestety płacimy my, kobiety.


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,