Mama

Nie jesteś jedyną mamą, która…

4 lipca 2019
b9356e75-fc32-4dc7-923b-cee7ebb1b35b

Bywa, że czujemy się gorszę. Wydaje Nam się, że radzimy sobie słabiej. Z wychowaniem, prowadzeniem domu, relacją małżeńską. Patrzymy na Nasze dzieci i zadajemy sobie pytanie – ile błędów wychowawczych można popełnić przez rok, dwa ewentualnie trzy bo to NIEMOŻLIWE żeby WSZYSTKIE dzieci tak się zachowywały. A wiesz czemu tak jest? Dlaczego za każdym razem kiedy przypalimy zupę robimy sobie wyrzut i mamy za gorszą? Bo nikt nie wpadł ma pomysł stworzenia Big Brothera z udziałem rodzin. Serio! Gdyby w Naszych domach były zainstalowane kamerki transmitujące program ‚na żywo’ przekonałybyśmy się, że to co dzieje się u Nas dzieje się…. WSZĘDZIE.

Nie tylko Ty masz w domu bałagan

Domy, w których mieszkają dzieci rządzą się innymi prawami niż te, w których dzieci nie ma. Im szybciej to zrozumiesz tym lepiej. Umówmy się nikt dorosły nie wciska bananów w dywan. Nie wciąga do domu roweru, nie jeździ po salonie… Czy kiedykolwiek weszłaś do kuchni tylko i wyłącznie po to żeby rozsypać mąkę?

Nie jesteś jedyną matką, która daje dziecku parówki

W idealnym świecie ludzie byliby piękni, a przerywnik ‚kurwa’ raczej by nie istniał. No ale… istnieje. Tak samo jak parówki, jajka niespodzianki i słodzone jogurty.

Wszystkie dzieci krzyczą

A dwulatki robią to… NON STOP!

Dziecko może Nas wkurzać

Niemożliwe? A jednak! Dzieci bywają słodkie kiedy śpią albo mówią ‚mama’. Po raz pierwszy ewentualnie drugi. Milion pierwsze ‚dlaczego’ bywa… Frustrujące!

Nie jesteś jedyną mamą, która zamyka się w łazience i ryczy pod prysznicem

Bo czasem bywa okropnie! Na przykład wtedy gdy dziesiąty tydzień z rzędu przesypiasz 1/50 nocy…

Nie tylko Ty zasypiasz w makijażu

Że niby wstyd? A gdzie tam! No są takie wieczory. Po prostu padasz ewentualnie mdlejesz. Jak stoisz…

Wszystkie mamy dość, czasami

I to żaden wstyd. Serio! Gdyby wychowanie dzieci było takie proste, to rodzin wielodzietnych byłoby na pęczki tymczasem… 2+2 WYGRYWA!


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,