Mama

Najgorzej to chcieć żeby było jak dawniej

1 marca 2019
SONY DSC

Tak jak w tytule – najgorzej to chcieć żeby było jak dawniej. Pamiętam poranki, w które milion razy parzyłam herbatę, żeby była ciepła. Pamiętam popołudniowe wchodzenie pod koc z ulubioną książką w nadziei, że przeczytam rozdział. Pamiętam wieczory, w które zakładałam kąpiel połączoną z peelingiem i dokładnym nabalsamowaniem ciała. Pamiętam kolację, które miałam skonsumować z mężem na spokojnie, z musującym bezalkoholowym winem. I pamiętam zawód. Bo nie wyszło…

Największym błędem jest usilne pragnienie powrotu do ‚dawnego życia’. Chcemy żeby było jak dawniej tyle, że z dzieckiem. A tak się po prostu i zwyczajnie nie da. NIE DA. Pół biedy jeśli zakładasz, że ‚normalność’ wróci za lat naście… Gorzej jeśli zechcesz dostać ją natychmiast – po miesiącu ewentualnie dwóch, bo wtedy czeka Cie frustracja.

‚Z dzieckiem jest tak samo jak przed tyle, że… fajniej!’

Akurat. Po pierwsze mało rzeczy po smakuje jak przed (począwszy od zakupów skończywszy na seksie), a po drugie, na to ‚fajniej’ trzeba sobie POCZEKAĆ i nierzadko zapracować. Naleśniki same się nie smażą, pranie nie pierze, zakupy nie robią, a życie nie układa…

‚Fajnie’ jest dopiero wtedy kiedy się zaadaptujesz. SIĘ! A nie pokój. Przeorganizuj mózg. Popatrz na brudne gary, machnij nad nimi ręką i… połóż się spać. Co się odwlecze to nie uciecze, co masz zrobić dzisiaj to zrób jutro, co Cie nie zabije… To Cie wzmocni! Zredefiniuj pojęcie ciszy. I zredefiniuj porządku. Ze słownika wyrzuć ‚idealny’. Wprowadź ‚dostateczny’.

I tak, wtedy rzeczywiście może być fajniej.


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,