Mama

Mój sposób na udane macierzyństwo!

27 maja 2018
SONY DSC

Wiesz co? Myślę, że nauczyłam się być mamą. I nie, nie chodzi mi wcale o to, że: sprawnie zmieniam pieluchy tudzież rozpoznaję potrzebę po tonacji płaczu . Nauczyłam się być mamą, bo…  Nauczyłam się ODPUSZCZAĆ.

Przez pierwszy rok cholernie się spinałam. Chciałam być perfekcyjną mamą, perfekcyjną żoną, a nawet… KOCHANKĄ!  To był taki moment, w którym chciałam wszystkim dogodzić (pani z warzywniaka również) i o wszystkich zadbać (z Panem spod monopolowego włącznie). Wszystkim rozdawałam wszystko: obiady, uśmiechy, dobre słowa, a nawet pieniądze…

Dobre matczyne serce nie pozwalało mi na rozstanie z dzieckiem, które trwało by dłużej niż pięć minut! Przez dwanaście miesięcy żyłam w przekonaniu, że moim zakichanym obowiązkiem jest siedzenie przy kołysce (tudzież łóżeczku) i odpowiadanie (oczywiście jak najszybsze) na POTRZEBY SYNA, w drugiej kolejności męża, w trzeciej…  Świata. Na moje – osobiste potrzeby – nie starczało czasu…

Chore poczucie odpowiedzialności doprowadziło mnie do załamania. Byłam wewnętrznym pustakiem, maszynką do zmieniania pieluch i karmienia. Tak to był taki moment, w którym nie potrafiłam rozmawiać z ludźmi o rzeczach innych niż kaszka, kupka ewentualnie smoczek.

SONY DSC

Macierzyństwo to praca dla twardzieli. Dla ludzi zrównoważonych.  Dla kobiet, które potrafią rozdzielać siebie od: dziecka, męża ewentualnie domu. To zajęcie jest dla osób ASERTYWNYCH. A ja asertywna nie byłam.

Dzisiaj siedzę na balkonie i bezkarnie stukam w klawiaturę pochłaniając drugą porcję lodów – powinnam gotować, ogarniać dwudaniowy obiad i przygotowywać deser, ale mi się NIE CHCE. Zwyczajnie i po ludzku nie chce więc dzisiaj to pichcenie odpuszczam. Tak, świadomie i z premedytacją wybieram SIEBIE. Stawiam na akumulatory. Na moje wewnętrzne baterie, które potrzebują słońca.

Obiad można zamówić…


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,

zdj