Mama

Matkom należy się przerwa

16 lipca 2019
IMG_0288

Macierzyństwo jest piękne pod warunkiem, że… Możesz od niego odpocząć! Zgadzasz się? Bo ja całą sobą tak. Są takie momenty, w których każda moja komórka krzyczy ‚zresetuj mnie’. Weź mnie po prostu wyłącz. Nie chce słyszeć „mamo”, a na ‚siku’ reaguje torsją.

Jeśli tak jak ja spędzasz ze swoim dzieckiem niemal 24 godziny na dobą to… Bardzo Ci współczuje. Bo wiem jakie to ciężkie! To jest taki zapieprz, że ja nie mam pytań. Serio! Pięć tysięcy ‚mamo’ na sekundę. Brzęczenie autek. Wrzaski. Piski. Płaczę. ‚Dlaczego?’

Dzieci to samo szczęście

No sorry, ale właśnie się oplułam. Czy tylko ja na takie zdania reaguje alergią? Wiecie, to nawet nie jest śmieszne. Dzieci to przede wszystkim – pot, krew i łzy, a między czasie… Szczęście.

Życie to nie reklama, pampersa…

Te pierwsze lata są ‚dziwne’. Z jednej strony ciepłe. Pełne miłości, spełnienia, spokoju, zachwytu, podziwu, dumy. Z drugiej to właśnie wtedy doświadczasz bezsilności, poznajesz złość, odkrywasz monotonnie. Jeśli nie masz wokół siebie ‚wioski’ bywasz też samotna.

Każdej matce OBLIGATORYJNIE powinna przysługiwać przerwa

Totalny chill. Siedzenie i patrzenie w gwiazdy. Nic nie robienie. Gdyby każda z Nas miała taką szanse to… byłaby lepszą mamą! Serio. Nie tracimy cierpliwości tylko i wyłącznie dlatego, że Nasze dzieci są głośne i mają problemy ze słuchem. My ją tracimy bo jesteśmy zmęczone. Przytłacza Nas odpowiedzialność. Ilość obowiązków. Te wszystkie zupy, sprzątanie, wyprowadzanie na spacer, wyprawy do przedszkola, pediatry, dentysty… . Tego jest za dużo!

O wiele łatwiej cieszyć się macierzyństwem kiedy raz na jakiś czas możesz za nim zatęsknić albo podzielić się odpowiedzialnością z KILKOMA osobami.


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,