Mama

Matka – jeden, wielki wyrzut sumienia

23 stycznia 2018
SONY DSC

Kiedy rodzisz dziecko stajesz się mamą oraz – jednym, wielkim wyrzutem sumienia. Serio. Nawet najbardziej wyczilałtowana babka z chwilą narodzin dziecka zaczyna się po prostu! martwić. Naprawdę – nie znam kobiety, która ani razu! by się nie wychłostała. Ja ganiłam się za wszystko i  do DOSŁOWNIE. Począwszy od fizjologicznego spadku wagi skończywszy na własnych, patologicznych myślach…

Ganiłam się za złość i za każdą jedną chwilę słabości, a moje ulubione poporodowe zdanie zaczynało się od – moja wina, moja bardzo wielka wina… . Naprawdę! Moją winą było wszystko – to, że młody nie potrafi zasnąć, że nie umie przestać płakać (w czasie przewijania, na spacerze, u lekarza, po karmieniu, przed karmieniem, położony w łóżeczku, noszony na rękach etc. – niepotrzebne skreślić), to, że zrobił taką a nie inną kupę, a nawet to, że wyskoczyła mu krostka. Nie przypominam sobie dnia, w którym niczego bym sobie nie zarzuciła.

Na przykład pewnej soboty przepłakałam pół nocy tylko dlatego, że wyszłam z młodym na spacer w dniu, w którym poziom pyłów zawieszonych kilkukrotnie przekroczył normę, a ja (głupia!) tego nie sprawdziłam… Chcesz wiedzieć ile razy biczowałam się za to, że zamiast pomidorowej ugotowałam rosół? Albo że podałam ryż zamiast ziemniaków?! MILIONY! Codziennie ganie się za to, że: młody nie zjadł obiadku, nie wypił odpowiedniej ilości wody, nie wszamał pięciu porcji warzyw albo owoców!

Wyrzuty sumienia.

Marze o tym by pewnego dnia zdradzić Ci patent na to jak z nimi wygrać. Bo te pierony rodzą się wraz z dzieckiem (albo raczej z matką) i zamiast odejść w cholerę po miesiącu to – bezczelnie się mnożą. Przepraszam, ale czy tylko ja mam wrażenie, że te cholery okradają Nas z radości?


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂

JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,