Mama

Macierzyństwo wcale mnie nie zmieniło

15 września 2021
FB281DDC-EA9A-48E7-9CF7-0985128A9614

Często się mówi, że macierzyństwo wiele w Nas zmienia. Ustala priorytety. Przestawia hierarchię. To takie górnolotne, nic nie mówiące frazesy. Po niby co? Przed dzieckiem nie liczyło się dla Ciebie zdrowie? Nie doceniałaś bliskich? Ja doceniałam. Macierzyństwo wcale mnie nie zmieniło. Nadal chodzę w trampkach (i w podartych spodniach), słucham country, mam ochotę na piwo, uprawiam sex i generalnie czuje się jak studentka. Macierzyństwo nie zmieniło mojego podejścia do życia. W dalszym ciągu uważam, że najważniejsze to mieć z życia pleasure. Rozumiesz? Mieć fun.

Nie zmienia, raczej uświadamia. Pewne rzeczy odkrywa albo uwypukla. Człowiek „zamknięty w domu” ma czas na myślenie, analizowanie, wysnuwanie wniosków. Ono nas uczy. Np tego, że zdanie innych… Jest zdaniem innych   

Nie wiem czy macierzyństwo, bo może jednak czas. Pewność przychodzi z wiekiem. Niekoniecznie z dzieckiem. Z czasem przychodzi też wiedza. O sobie. O tym czego chce, a czego wole unikać. Czego potrzebuje. I czego się boje.

Macierzyństwo dało mi przestrzeń. Wcisnęło „stop”.  Zwolniłam. Zaczęłam widzieć, słyszeć, czuć. Zaczęłam żyć.

Macierzyństwo pozwoliło mi zrozumieć.

Patrze na dzieci wybrudzone piachem, obklejone trawą, głośne i bezpośrednie. Niecierpliwe, głodne, zainteresowane. Wyciągające ręce, tupiące, zaangażowane. Patrze na te dzieci i widzę to czego Nam brakuje. Widzę wiarę, intuicję, energię. Widzę marzenia!

Macierzyństwo wcale mnie nie zmieniło. Jest wręcz odwrotnie. Wróciłam tam, gdzie byłam zanim zdanie innych pomyliłam z moim.


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,

2E1A1C73-A541-4EA2-9A18-C22DBE724450