Mama

MACIERZYŃSTWO TO EGZAMIN ŻYCIA

5 czerwca 2017
SONY DSC

O czym myślisz, kiedy słyszysz – macierzyństwo? Jeśli jesteś w pierwszej ciąży, założę się, że o różowym bobasie ewentualnie spacerku brzegiem lasu. Natomiast jeśli tak jak ja, masz już w domu przynajmniej jeden różowy egzemplarz, który daje Ci o sobie znać rozdartą koparą, a nie żadnym tam słodkim kopniaczkiem – to macierzyństwo kojarzy Ci się z huraganem, ewentualnie z EGZAMINEM.

Po pierwsze DOJRZAŁOŚCI, bo – uwaga – właśnie przestałaś być dzieckiem. Uwierz mi, możesz mieć trzydzieści lat, możesz być prezesem banku albo lekarzem ortopedom, możesz mieć kota, psa nawet całe gospodarstwo i być dzieckiem, niedojrzałym gnojkiem lub gówniarą. Kiedy w Twoim życiu pojawia się dziecko, żegnasz się z beztroską. Tak po prostu, bezceremonialnie. Nie ma, że gorączka i trzydzieści dziewięć stopni w cieniu  – stałaś się odpowiedzialna, za czyjeś życie.

Ktoś wystawia Twoje nerwy na próbę? Dziecko? Nie masz dziecka? Daj spokój, to tylko lekki dyskomforcik. Prawdziwy wkurz, pojawia się wtedy, gdy starasz się nakłonić rozwrzeszczane niemowlę do założenia czapeczki tudzież pajacyka, po raz setny musisz je odciągać od kontaktu lub nakłonić do zjedzenia zupki… Uwierz mi – nawet najsłodsze niemowlę – regularnie przekształca się w potworka! Nie kochanie, nie możesz bawić się tym kablem, proszę zostaw ten telefon! Tak, CIERPLIWOŚĆ to prawdziwa cnota…

Asertywność, czy coś Ci to mówi? Jeśli do tej pory miałaś problem z odmową tudzież z kulturalnym wyłożeniem swoich racji, musisz to czym prędzej zmienić. Dziecko będzie Cie egzaminować, sprawdzać Twoją wytrzymałość oraz… KONSEKWENCJĘ.

Kij z maturą – macierzyństwo to EGZAMIN ŻYCIA.

SONY DSC

Są dni w których stajesz pod ścianą w nadziei, że ktoś Cie rozstrzela, dni w których marzysz o ukamienowaniu! Na szczęście co pewien czas zdarzają się i te, w których unosisz się pierdylion metrów nad ziemią tudzież pękasz z dumy! Bo wiesz, Twoje dziecko właśnie przekręciło się na brzuszek… Rozumiesz, z plecków!

 


SPODOBAŁ CI SIĘ TEN WPIS? A MOŻE ZNASZ OSOBĘ, KTÓRĄ RÓWNIEŻ BY ZAINTERESOWAŁ? JEŚLI TAK, BĘDZIE MI SZALENIE MIŁO JEŚLI :

  • POLUBISZ GO LUB UDOSTĘPNISZ NA MOIM FACEBOOK’U
  • POINFORMUJESZ MNIE O TYM W KOMENTARZU PRZY OKAZJI DZIELĄC SIĘ SWOIMI UWAGAMI
  • WESPRZESZ GRUPĘ, KTÓRA INTERESUJE SIĘ MOIM BLOGIEM I POLUBISZ MÓJ KANAŁ NA FACEBOOK’U

 

DZIĘKUJĘ! MAM NADZIEJĘ, ŻE JESZCZE DO MNIE WRÓCISZ 🙂