Mama

Macierzyństwo jest dla mnie wyzwaniem

16 kwietnia 2019
SONY DSC

Macierzyństwo jest dla mnie wyzwaniem. Nie boję się do tego przyznać, bo uważam, że zbyt rzadko mówi się wprost o ciemnych stronach macierzyństwa. Piszę się o trudach, ale trochę w zawoalowanej, mocno eufemistycznej formie…

To co rzeczywiście czuje kobieta w najgorszych, najciemniejszych momentach macierzyństwa ma się nijak do tego co opisują media i niektóre blogerki. Bo słowo zmęczenie nie oddaje w pełni stanu w jakim znajduje się człowiek po dwudziestocztero godzinnej warcie. To co dzieje się w naszych głowach na urlopie macierzyńskim (tudzież wychowawczym) jest niedopisania. Mieszanina frustracji, szczęścia, dumy i rozpaczy. Nastrój przeciętej matki zmienia się kilkukrotnie w ciągu godziny, a co dopiero doby.

Dzielenie czasu na dwoje ewentualnie troje (a niekiedy czworo) jest cholernie trudne, a niekiedy nawet niemożliwe. Trzeba ogromnej siły i determinacji żeby to udźwignąć. Wymagania jakie stawia się przed dzisiejszą matką są po prostu i zwyczajnie absurdalne. Serio! Niemożliwe do zrealizowanie przez jedną osobę. Dobrze zbilansowana dieta, kreatywne zabawy, poświęcanie czasu, a przy okazji joga! pięć razy w tygodniu… Kto by temu sprostał?! Instagram?

Żyjemy w tak skomplikowanych czasach, że czasem mam się ochotę schować. Zaszyć w najdzikszej puszczy. Bo szum, który do mnie dociera totalnie mnie przytłacza.

Ilość informacji, mnogość teorii, różnorodność sposobów. Człowiek kręci się w kółko, pyta co ma wybrać…

Pewnie! Można zamknąć oczy i żyć zgodnie z tezą ‚kiedyś tego nie było, rodziło się  w domu, jeździło bez pasów’. Tylko jak zagłuszyć wyrzuty? Wyrzuty sumienia, które wiercą człowiekowi dziurę, bo właśnie przeczytał, bo właśnie zobaczył, bo właśnie usłyszał…


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,