Mama

Macierzyństwo byłoby łatwiejsze gdyby matki nie kłamały

20 czerwca 2018
SONY DSC

Macierzyństwo byłoby łatwiejsze gdyby matki nie kłamały. SERIO! Naprawdę tak uważam. Tylko sobie wyobraź: wchodzisz na plac zabaw i wyciągasz kukurydzianego chrupka lub słodzony soczek i  spokojnie (bez stresu) wręczasz te przysmaki dziecku. Potem rozwalasz się na ławce i otwierasz książkę. Nie udajesz, że lubisz się bawić…  Pięknie, prawda?

Powiedz, ale tak szczerze ile razy zdarzyło Ci się skłamać, że: nie dajesz dziecku słodyczy, nie włączasz bajek, nie pozwalasz dotknąć telefonu, nie tracisz cierpliwości, nie miewasz chandry i… UWIELBIASZ gotować?! Ani razu? Serio?!Nie wierzę. Po prostu nie wierzę. Bo ja  (czasami) kłamię…

SONY DSC

Najczęściej kiedy mam zły dzień, a cały świat karze mi się uśmiechać. Kiedy wkraczam na plac zabaw, a tam jedna matka przez drugą rozpływa się nad pięknem małych stópek tudzież ubrudzonej buźki. ‘Dzieci są takie słodkie’, ‘takie kochane’, ‘prawdziwe skarby’ – pewnie! ja się z tym wszystkim zgadzam, ALE: nie w trakcie PMSu i nie wtedy, kiedy moje dziecko po raz setny rozsypało mąkę. Wtedy mam ochotę krzyknąć: Come on! Spakujmy się i lećmy na księży! Ale (o dziwo) nie wrzeszczę, tylko … PRZYTAKUJĘ: Macie rację! Życie jest piękne! Ble ble ble… Bo wstyd. Bo siara. I w ogóle – matce nie wypada.

SONY DSC

Powiedz mi,  ile razy usłyszałaś o: skiśniętym praniu, przypalonym obiedzie albo niedomytej wannie?

Nie dobrze mi się czasem robi od tych wszystkich super zdrowych obiadów, które dzieci wpierdzielają z dokładką. Serio. Nie dobrze mi się robi bo wiem, że nie tak wygląda codzienność! Heloł, gdyby wszystkie dzieci pożerały jarmuż to matki nie miały by zawrotów głowy. Gdyby wszystkie dzieci myły grzecznie ząbki, to dentyści nie mieli by co robić. Gdyby wszystkie dzieci zasypiały bez problemu to… NIE BYŁOBY SZUMISIÓW! A przecież są. I szumisie. I słoiki.

Naprawdę byłoby Nam łatwiej gdyby – każda z Nas mówiła prawdę. Nie byłybyśmy takie spięte, serio!


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,

zdj