Mama

Macierzyństwa nie da się zaplanować

11 kwietnia 2019
SONY DSC

No nie da! Choćbyś nie wiem jak się starała to nie. Ciąże? Owszem. Ale macierzyństwa – NIE! Umówmy się – nie wiesz co przyniesie jutro, ba! kolejna godzina, a z wizualizujesz życie z dzieckiem?! No way. No fucking way! 

Jedna, jedyna rada dla kobiety spodziewającej się PIERWSZEGO dziecka powinna brzmieć: nie planuj! Absolutnie niczego. Serio. Nie zakładaj. Wybij sobie z głowy internety, instagramy, artykuły, mega wypasione zdjęcia mega wypasionych wózków z mega wypasionymi dziećmi w mega wypasionych ubrankach.

Nie tak wygląda rzeczywistość…

Najgorsza rzecz, która przydarza się matkom? Zawód. Macierzyństwo trochę Nas zawodzi. Przynajmniej na początku.

Nie tak to miało wyglądać! Miało być łatwiej, schludniej i w ogóle kulturalniej.

Coś Ci wyznam. W trakcie porodu przychodzi taki moment:  nigdy, kufa więcej! Prawdę mówiąc, będziesz to zdanie powtarzać. Za każdym razem kiedy Twoje dziecko postawi Cię na nogi. Na przykład o drugiej, trzeciej, czwartej i… Piątej trzydzieści! Nigdy, kufa więcej.

A potem trafiasz na slogan. Kolejne bardzo motywujące hasło. Jak spędziłabyś dzień gdyby jutra miało nie być?

Szczerze? Z dzieckiem na dywanie. Bo je kocham. I w tym cały szkopuł! Macierzyństwo jest jak rollercoaster. Wyrywa Ci falki, przekręca wnętrzności, ale…

Uzależnia!


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,