Kobieta

Kobieta u progu trzydziestki

18 listopada 2019
019e16b6-cc91-4e55-8e57-232b11b28728

Trzydzieści lat, unbelievable! To jest ten moment, w którym po raz pierwszy zadajesz sobie pytanie – kiedy to zleciało? Trzydzieści lat! Toż to kawał czasu. Trochę CI żal wagarów, dwumiesięcznych wakacji, picia oranżady, żucia huby buby…

Wehikuł czasu to byłby cud

Nieprawda. Choć kocham tą piosenkę całym swoim sercem bo przypomina mi o pięknych i beztroskich czasach to jednak nie – nie chciałabym wracać, przenosić się w czasie, cofać. Bo tu gdzie teraz jestem jest mi dobrze.

Ufam swoim wyborom

To jest ten moment, w którym zaglądam w głąb siebie. Jakkolwiek magicznie to brzmi… Trzydziestoletnia Aga potrafi z sobą gadać i to jest fajne. Siadam, zamykam oczy (albo i nie) i zaczynam słuchać. Jestem w momencie, w którym dopuszczam do głosu przeczucia i zdaje się na intuicję. W wieku dwudziestu lat miałam w głowie szum. Trochę medialny, koleżeński, rodzinny… Teraz jestem spokojna. Tfu! Spokojniejsza.

Wchodzę w trzydziestkę z poczuciem, że życie jest za krótkie. Za krótkie na ‚potem’, ‚od jutra’, „za tydzień”, „za miesiąc”, „za rok”, „nie umiem”, „nie dam rady”, „nie udźwignę”,”będą się śmiali”. Za krótkie na robienie rzeczy, których się lubi, które Nas nudzą, których się nie czuje, które Nas męczą, smucą, wykańczają, odbierają radość! Bo życiem trzeba się cieszyć. Trzeba się nim bawić tak jak macierzyństwem..

Wchodzę w tą trzydziestkę z odwagą. Nie boje się szukać, pytać, sprawdzać. Mogę się pomylić, stanąć i zawrócić bez poczucia klęski, upadku czy wstydu. Przestałam się przejmować.


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,