Kobieta

Kiedy wytrzeźwiałam i poznałam męża, a potem przyszło macierzyństwo… Zatęskniłam za wsią

17 sierpnia 2019
68523290_405872343380168_3537404626275926016_n

Trzy lata. Cztery przeprowadzki. Słyszałam ‚współczuję’ oraz ‚nie zazdroszczę’. Może to i dobrze, bo zazdrość jest zła…

Raz zmieniliśmy województwo, a trzy razy miasto. Każda zmiana czegoś mnie nauczyła. Po pierwsze – nie chomikuj, po drugie – nie chomikuj, po trzecie – wyrzucaj 😀 Serio! Przeprowadzki uświadomiły mi niezwykle ważną rzecz – kupujemy za dużo. Naprawdę, robimy to bez sensu. Pięć miliardów sztućców, talerzy, miseczek, kubeczków, ciuchów, szmatek, gąbek, zabawek, mebli etc. Serio? Nie miałam pojęcia o istnieniu co najmniej! kilku rzeczy dopóki się do nich nie dokopałam  w czasie opróżniania szafek…

Jeśli nie spróbujesz to się nie dowiesz. Kiedy byłam w liceum wydawało mi się, że wielkie miasta są fenomenalne. Jechałam na uczelnie i byłam podekscytowana. W mieście była energia. Korki, tramwaje, wielkie galerie. Multum możliwości, no i oczywiście… Imprezy. Puby, koncerty, restauracje…  Kiedy wytrzeźwiałam (:D) i poznałam męża, a potem przyszło macierzyństwo… Zatęskniłam za wsią.

Próbowaliśmy stolicy. Peryferii, które były jej przedłużeniem, a teraz odkrywamy wieś. Taką z krowami, polem, lasem… Młody zbiera ślimaki, M lata z kosiarką i jest Nam tu dobrze. Chyba nawet lepiej. Możne nawet naj.

Kiedy zmieniasz miejsce czujesz ekscytacje. Ustawiasz meble, wybierasz dodatki, organizujesz przestrzeń. Uczysz się nazw ulic i numerów domów. Odnajdujesz sklepy, wybierasz się na pocztę, zahaczasz o pediatrę. Zaczynasz od nowa. I to jest fajne. To sprawia, że Ci się chce. A, że kartony… No trudno. No są. Ale to tylko część!


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,