Mama

Kiedy kolejny raz zostajesz mamą… Pierwsze refleksje.

7 sierpnia 2020
71CEB937-0D2B-4F1B-9916-93ABE94C9FE3

Co takiego jest w dzieciach, że wykształcone i ambitne kobiety decydują się na: dziewięć miesięcy wymiotów, nacisków na pęcherz, śmierdzących bąków, rozjazdu hormonów i oczywiście rozstępów? Co takiego jest w dzieciach, że kobiety zgadzają się na: wielogodzinny, turbo bolesny i uwłaczający godności poród? Co takiego jest w rodzicielstwie, że rozsądny człowiek pozwala na tryliardy nieprzespanych nocy?

Nie ma na świecie sportu, który dostarczy Ci tylu emocji co macierzyństwo. Dobre i złe. Przyjemne i nieprzyjemne. Prowokujące łzy i ściskające za serce. 

Mama. Rola, która Cię zmienia. Zmusza do myślenia. Redefinniuje pojęcia. Aktualizuje poglądy. Zabiera i daje. Zaburza i uspakaja. Rola z której czasem chciałabyś wyjść… I za chwilę wrócić.

Umówmy się – porody nie są piękne. Ich magia nie polega na pięknym ułożeniu ciała, zapalonych świecach, muzyce płynącej z głośnika. To fizjologa – ból, pot, drgawki, wymioty.  Cud narodzin kryje się w przemianie. Kobieta wchodząc na porodówkę przekracza dwa rodzaje progów. Namacalny, zrobiony z listewek. I ten drugi, niewidzialny, wprowadzający do świata, którego nie zna. Kobieta rozpoczyna przygodę i otwiera… Kolejny rozdział.

Jan dał swojemu bratu matkę. Przez cztery lata uczył mnie macierzyństwa i tak, to jemu zawdzięczam dzisiejszą śmiałość, pewność, odwagę. Mój starszy syn podarował młodszemu spokój, którego sam na początku nie miał bo mama była niepewna i zestresowana. Przechodziła przez połóg po raz pierwszy. Nie rozumiała ciała. Nie rozpoznawała emocji. Czuła się bezradna i niekompetentna.


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,