Mama

Jeśli Twoje dziecko dość często Cię wkurza to znak, że nie robisz tej jednej ważnej rzeczy

24 stycznia 2020
1A8D0454-0325-47A5-AED3-6EAC23D8D520

Kiedy Twoje dziecko Cię wkurza

To znak, że spędzasz z nim za dużo czasu. Powiesz, niemożliwe. Kiedy tyle się mówi o budowaniu relacji, inwestycji, która po latach rzekomo się zwraca. Niemożliwe! 

A jednak. 

Można być z dzieckiem za dużo, za mocno, za intensywnie. Można być z nim tak bardzo, że przestanie się od niego odróżniać i w końcu się z nim zleje. I wiesz co? To wcale nie jest ten moment, w którym pijesz przestudzoną kawę. Bo kawa może być chłodna, a człowiek spełniony. I może być na odwrót – bardzo ciepła kawa, ale myśli zimne.

Kiedy Twoje dziecko Cie wkurza 

To nie jego wina! To wina czasu, który Ci ucieka, przecieka przez palce, który gonisz i nie możesz złapać. To wina potrzeb. Niezaspokojonych. Może się nie wyspałaś, nie zdążyłaś zjeść albo od miesięcy nie wyszłaś bez dziecka, nie zrobiłaś maseczki, nie obejrzałaś serialu, nie otworzyłaś wina, nie pobiegałaś, nie popływałaś, nie rozciągnęłaś. Nie zrobiłaś nic co mogłoby by Cię naprawić, troszkę podładować, ucieszyć! 

Nie samym macierzyństwem żyje przecież człowiek

Nasze dzieci pozostaną w Naszych domach przez minimum osiemnaście lat, czy to znaczy, że matki mają się rozwijać jedynie w macierzyństwie? A co z Naszymi planami? Marzeniami? Pomysłami na życie? Mamy to wszystko odłożyć na „jak wyjadą na studia”? 

No nie! Musimy znaleść sposób by O SIEBIE zadbać. Nie za rok, nie za trzy miesiące tylko… Tu i teraz. Zerwijmy z błędnym przekonaniem, że „to one są najważniejsze”. My też jesteśmy ważne! Może nawet bardziej. Bo co One zrobiłyby bez Nas…


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,