Kobieta

Idealny dzień był wczoraj, jest dzisiaj i przyjdzie do mnie jutro

7 maja 2019
59543535_564417404081188_9155872459679858688_n

Idealne dni istnieją tak samo jak idealni małżonkowie i idealne dzieci. Odkryłam to niedawno siedząc na dywanie…

Co takiego musiałby zrobić facet żeby nazwać go idealnym? Rozwiesić pranie? Przyrządzić spaghetti? A może przynieść Ci bratki? A dziecko? Czy to idealne może się zbuntować, porozbijać szklanki i rozsypać mąkę? No i dzień. Jaki musiałby by być? Jak powinien się zacząć? Kawą na balkonie? Piknikiem na trawie? Czy w tym idealnym dniu mogłabyś się zmęczyć? Albo zdenerwować?

W idealny dniu…

Wsiadam na rower i jadę do lasu. Wysyłam mężowi listę i dodaję ‚wracaj’. Siedzę z synem na trawie, dywanie lub płytkach. Patrzę jak się bawi i dopijam kawę. Gotuję ziemniaki i smażę kotlety. Tęsknie i na coś czekam. Rozwieszam pranie i jem czekoladki. Uśmiecham się, a potem złoszczę. Wącham maciejkę albo perfumy. Planuję. Miziam po brzuszku i całuję w główkę. Otwieram Worda i piszę trzy zdania. Zakładam dżinsy. Sznuruję trampki. Kompie się w słońcu.

Idealny dzień to ta najzwyklejsza doba w czasie której płaczę, śmieje się i wzruszam. To nie wyimaginowany twór. To konkretna data. Namacalna.W kalendarzu. Uśmiechy, przyspieszone tętno i wyższe ciśnienie. Sterta prania, brudne gary, klocki. Wszystkie moje troski, pożary, kryzysy.

Idealny dzień był wczoraj,  jest dzisiaj i przyjdzie do mnie jutro.


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,