Mama

Dzieciaki znoszą to gorzej

10 kwietnia 2020
D770186C-4F6F-4CB0-B0C2-A283E2275B27

I to jest ten moment, w którym -ZAZDROSZCZĘ BEZDZIETNYM. Serio. Kwarantanna z trzy i pół letnim dzieckiem jest: wyczerpująca!

Grzeczne dziecko to dziecko: wybiegane, przeciągnięte przez salkę, pięć kilometrów parku, przedszkole… Dziecko wymęczone  i przeczołgane jest po prostu „znośne”. Nie jęczy, nie wrzeszczy, nie skacze, nie biega, nie marze po ścianach. Nie ma syndromu psa spuszczonego z łańcucha. Wydaje się milsze, słodsze, kochańsze. Bardziej do zacałowania niż… DO UDUSZENIA!

Dzieciaki znoszą to gorzej.

Serio! Starzy mają szydełka, netflixy, książki, nie mają owsików. Potrafią  usiedzieć na dupie – na tarasiku, przy kawce, herbatce…  A dzieci to energia, to jest po prostu RUCH. Puzzle, kredki, kolorowanki, bazy psiego patrolu, autka, wyimaginowane sklepy serio dają rade… Ale przez weekend. Nie KILKA tygodni!

Wkurza mnie to dziecko nieziemsko, ale chyba bardziej jest mi go jednak szkoda. Bo nagle nie może. WSZYSTKIEGO. Do sklepu? Nie. Do babci? Nie. Do lasu? Nie. Na salkę? Nie. Na lody? Nie. Pociągiem? Nie!

Bo wirus…

„Mamo, kiedy to się skończy? Bo jak się skończy to zaprosimy babcie, dziadka, wujka, ciocie, Amelkę, Liliankę…” Nasze dzieci tęsknią. Tak samo jak my albo  nawet bardziej.

Nie ma zabawki, która zastąpi dziecku – WOLNOŚĆ. Spacery, spotkania z dziećmi, wycieczki za miasto, pójście do zoo, spontaniczne lody. Nie ma zabawki, która zrekompensuje brak słońca, gmeranie w piachu, turlanie w trawie, skakanie w kałuży. Nie ma zabawki, która sprawi, że Nasze dzieci zapomną o tym, co się kryło ZA. Za drzwiami, za siatką, za płotem, za bramą… Nic nie zastąpi przygody.

Dlatego zazdroszczę bezdzietnym. Bo mogą być:  sfrustrowani, pogrążeni w „depresji”, marudni. Matka musi być silna, stabilna, zrównoważona… Musi być oparciem. Towarzyszem niedoli. Przedszkolem. Terapeutom. Coachem.

Przynajmniej do dwudziestej✌️


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,