Mama

Do matki niemowlaka, który: przesypia noce, nie wymaga noszenia, nigdy nie płaczę i bawi się własną skarpetą. To nie jest Twoja zasługa. To… SZCZĘŚCIE!

10 października 2018
SONY DSC

Do matki niemowlaka, który: przesypia noce, nie wymaga noszenia, nigdy nie płaczę i bawi się własną skarpetą. To nie jest Twoja zasługa. To… SZCZĘŚCIE!

Są dzieci, które godzinę po porodzie zanoszą się histerycznym płaczem i są takie, które wtulają się w cycki i śpią. Problem polega na tym, że nie możesz wybrać. Bo nie masz realnego wpływu na: TEMPERAMENT DZIECKA! Kiedy ktoś mi pisze (ewentualnie mówi), że jego dziecko jest samoobsługowe bo ‘tak je wychował’ to… Chce mi się śmiać. Serio.

‘Nie biegłam na każde mruknięcie’

Kuźwa gdyby moje dziecko mruczało to też bym nie biegła. Problem polegał na tym, że ono się darło! Rozumiesz? Wrzeszczało, zanosiło się płaczem i wpadało w spazmy.

‘Nie usypiałam na rękach’

Bo nie musiałaś. Moje po zetknięciu z łóżkiem – histeryzowało. Serio! Poważka, takie dzieci istnieją! I nie, nie są ‚wynikiem’ zepsucia.

„Bawiło się paczką chusteczek”

Brawo! Ale chyba nie chcesz mi powiedzieć, że to… DZIĘKI TOBIE?!

„Po miesiącu przesypiało noce”

A to pewnie dlatego, że wyniosłaś je z sypialni albo dobrze wywietrzyłaś pokój…

Kochana, muszę Cię zmartwić. To nie DOBRE WYCHOWANIE tylko… TEMPERAMENT. Taki, a nie innych charakter. Są dzieci spokojne, ‚samoobsługowe’, niewymagające, siedzące w bujaczku, śpiące w samochodzie. I są inne. Marudne, chcące interakcji, wiszące na mamie…


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,

zdj