Mama

Dlaczego warto nie przesypiać nocy i wsadzać zapałki w oczy

1 stycznia 2018
SONY DSC

Zacznę od tego, że o macierzyństwie można powiedzieć wiele, oj naprawdę wiele! Złych rzeczy. I ja w wymienianiu tych rzeczy jestem naprawdę dobra. Jeśli kiedykolwiek komukolwiek będziesz chciała macierzyństwo odradzić tudzież obrzydzić – wal do mnie. Pięciominutowa rozmowa ze mną z pewnością załatwi sprawę.

Macierzyństwo jest ciężkie, bo matka ciągle chodzi niewyspana i zmęczona. To jest taka syzyfowa praca, gotujesz przez godzinę obiad, a Twoje dziecko zamiast zjeść woli tym obiadem rzucić.  Jest nużące i wiąże się ze stresem. Regularnie miewasz go dość. I naprawdę! pragniesz się EWAKUOWAĆ.

Ale…

Jeśli chcesz się dowiedzieć czym jest – bezinteresowna miłość – musisz to wyzwanie podjąć. No wiem, trochę wyświechtany morał. Ale jaki prawdziwy! Tak, Twoje dziecko nie dba o to czym się aktualnie zajmujesz możesz być prawnikiem albo śmieciarzem… Nie ważne, ono i tak Cie kocha! Możesz mieć nogi jak Ania Rubik albo tyłek jak Whoopi Goldberg, ale to i tak nie ważne bo dla Tego malucha jesteś gwiazdą! Rozumiesz? Twoje dziecko nie kocha Cie za to że coś masz albo czegoś nie masz. Nie kocha Cie za to KIM jesteś. Ono Cię po prostu kocha! I już.

Miłość dziecka do rodzica i rodzica do dziecka jest czysta. Jest cholernie naturalna. Naprawdę! To nie jest jakaś głupia strzała Amora. To nie są jakieś denne motyle czy inne hulające w brzuchu dinozaury. Wiesz co mnie w tej miłości urzeka? To, że jest bezinteresowna. Mój syn nie musi być jakiś, bo nie kocham go za coś. Nie kocham dlatego, że ma malutki nosek i ślicznie skrojone usteczka, ani nawet za to że tak słodko zaczyna pyskować. Kocham go bo JEST. Po prostu.

To nie prawda, że w życiu nie ma pewnych rzeczy. SĄ!

Może się buntować i wpadać w histerię. Może nie przynosić piątek i gromadzić pały. Może nie pójść na studia albo nie obronić pracy. Może zostać kasjerem albo sprzątaczem. Myślę, że nawet może mnie zbluzgać…

Nieważne.

Ja i tak będę go kochać.

 


SPODOBAŁ CI SIĘ TEN WPIS? A MOŻE ZNASZ OSOBĘ, KTÓRĄ RÓWNIEŻ BY ZAINTERESOWAŁ? JEŚLI TAK, BĘDZIE MI SZALENIE MIŁO JEŚLI :

  • POLUBISZ GO LUB UDOSTĘPNISZ NA MOIM FACEBOOK’U
  • POINFORMUJESZ MNIE O TYM W KOMENTARZU PRZY OKAZJI DZIELĄC SIĘ SWOIMI UWAGAMI
  • WESPRZESZ GRUPĘ, KTÓRA INTERESUJE SIĘ MOIM BLOGIEM I POLUBISZ MÓJ KANAŁ NA FACEBOOK’U

DZIĘKUJĘ! MAM NADZIEJĘ, ŻE JESZCZE DO MNIE WRÓCISZ 🙂