Kobieta | Żona

Dlaczego się rozstajemy?

20 lutego 2020
EFAD5B73-FCFF-4F04-B38E-2F3EB37AEB33

Rok temu trafiłam na post znajomej opublikowany w walentynki. „Prawdziwą miłość trzeba sobie urodzić”. Nie zgadzam się! Prawdziwą miłość trzeba sobie wybrać.

Mam trzydzieści lat i prawdopodobnie nie wiele o życiu wiem. Nie jestem psychologiem, wróżbitą, psychiatrą. Jestem małżonką cztery i pół roku! To krótko, ale… Uwielbiam obserwować ludzi. Dwie znajome pary rozpadły się „na moich oczach”. Wyciągnęłam wnioski.

Dlaczego ludzie się rozwodzą?

Bo nie potrafią się dobrać. I tu wcale nie chodzi o to, że Ty lubisz imprezy, a on siedzenie w domu. Problem są priorytety.

Jedno z Was pragnie mieć dzieci, a drugie nie…

Jedno z Was jest turbo religijne, a drugie unie…

Jedno z Was kocha stabilizację, a drugie nie…

Wchodząc w poważny związek warto POWAŻNIE porozmawiać.

Jeśli marzysz o dzieciach, to bądź z facetem, który… Też o nich marzy! Nie weszłabym w związek z kimś, kto otwarcie deklaruje niechęć do bąbelków. Nie ryzykowałabym! Rozmowę na tematem dzieci przeprowadziłam z M mniej więcej rok (albo i dwa) PRZED ślubem. Rozważyliśmy kwestie in vitro, a nawet… Adopcji!

Związek z ateistą może być trudny kiedy jesteś wierząca. Nie pisze – nie możliwy, ale zwyczajnie TRUDNY, a nawet ryzykowany. Nie wierzysz? On chce się zabezpieczać, a Ty proponujesz kalendarzyk…

Nie widzisz sygnałów

Jeśli wchodzisz w związek z gościem, który o swoich byłych mówi, że to szmaty, a swoją mamę nazywa „starą”… Życzę powodzenia.

Porządny facet traktuje ludzi porządnie czyli: Z SZACUNKIEM! Innej opcji nie ma. Ktoś kto traktuje ludzi z góry, poniża, wyzywa, wyśmiewa prędzej czy później zrobi to również Tobie.

Wchodzisz w związek bo „nie chcesz być sama”

Innymi słowy „lepszy rydz niż nic”. Otóż, NIE PRAWDA! Jeśli decydujesz się na związek tylko i wyłącznie dlatego bo „nie chcesz być sama” bądź „nie umiesz być sama” to uzależniasz swoje szczęście ( i samopoczucie) od drugiej osoby, ba! W ogóle się od niej uzależniasz i trwasz przy niej bez sensu „na dobre i na złe”, gdzie złe to nie choroba, a… podły charakter!

Nie zadajemy pytań

I nie o wywiad z partnerem mi chodzi. Szczera rozmowa z samą sobą to: podstawa! Czy trzy wieczory z rzędu spędzane z kumplami naprawdę mnie nie denerwują? Czy nie mam problemu z tym, że On pali? Czy akceptuje niebezpieczne albo dziwaczne hobby – skoki ze spadochronu, jazdę na motorze, nocne polowanie…? Innymi słowy czy biorę tego gościa takiego jakim jest czy gdzieś tam w środku liczę, że się zmieni…

Wierzymy w bajki

Marzysz o związku z komedii romantycznej? To lepiej przestań. W realnym życiu tak to nie wygląda! Tzn wygląda… Do pewnego momentu. Po pewnym czasie (czytaj stażu) kłótnie stają się normalne tak samo jak bąki… Puszczane w obecności partnera! Sorry, ale tak jest.

Związki przechodzą kryzysy! I tak, czasem tęsknimy: za motylami w brzuchu, dreszczykiem emocji, turbo podenieceniem, tęsknimy za… ZAKOCHANIEM! Najzwyklejszą chemią.

Do pieca trzeba podkładać

O związek trzeba dbać. To coś  nad czym się pracuje i czasem trzeba naprawiać. Niektórych wyleczą  randki albo wspólny wyjazd. Innym potrzebna terapia albo rekolekcje.

Mój związek z M jest bardzo nudny – nie tłuczemy talerzy i bardzo rzadko krzyczymy, a jednak nawet Nam przydarzył się „kryzys”. W pewnym momencie zaczęliśmy się mijać i to dosłownie. M pracował do późna, a kiedy wracał ja przeważnie spałam albo byłam… wściekła! (czytaj: padała na twarz po całej dobie z dzieckiem). M nie rozumiał czemu się wściekam, a ja nie rozumiałam jak można nie rozumieć. Pomogły Nam rozmowy. Ze sobą i… Z samym sobą!

W którymś momencie zadałam sobie pytanie – czy ja chciałabym żyć bez niego? Odpowiedziałam NIE. Trzeba się było dogadać. On starał się wracać wcześniej, a ja przestałam „czekać”. Organizowałam czas pod siebie i dziecko gdyby jednak nie zdąrzył… Zaakceptowałam to czego nie mogliśmy zmienić.

Jednego jestem w życiu pewna. Miłości.


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,