Mama

Dlaczego matki nie śpią

4 stycznia 2021
1B520D07-36EB-4CFD-8E34-E8633274C87F

Dlaczego matki nie kładą się spać nawet wtedy kiedy: wkładają cukier do lodówki, nakładają balsam na szczoteczkę albo jak ja myją włosy odżywką? Dlaczego nie ucinamy sobie drzemki kiedy szukamy telefonu, który trzymamy w ręce albo (jak ja) wsiadamy do cudzego samochodu bo kolorem przypominał Nasz? Powodów jest conajmniej kilka…

Jeśli jesteś mamą to przez to przeszłaś (albo właśnie przechodzisz). Niedobór snu. Przyczyna większej połowy sporów, ogarniającego Cię wkurwu, syndromów depresji. Jeśli jeszcze nie wiesz jak ważny jest dla Ciebie sen – zostań matką. Po kilku tygodniach nieprzespanych nocy potrafisz pomylić imiona dzieci, a nawet podpisać się panieńskim nazwiskiem chociaż wyszłaś za mąż kilka lat wcześniej (true story).

Kuba nie przesypia nocy – to fakt, ale mogło być gorzej. Mogłam nie zapadać w rem, a pierwszy kolorowy sen przywitać po skończonym roczku😂 Po tym co przeżyłam z Jan – szanuje cztery karmienia. Serio! Nawet się wysypiam. Jeśli nie wiesz czego życzyć świeżo upieczonym rodzicom to podpowiadam: snu. Ośmiu godzin w ciągu albo przynajmniej… dwóch!

Wśród setek beznadziejnych porad na temat macierzyństwa, które usłyszysz w ciąży tudzież po porodzie (nie jedz kapusty, zakładaj czapeczkę… ) jedna będzie dobra. Ba, prawdziwie złota! ŚPIJ. Wskakuj pod kołdrę za każdym razem kiedy: tata przejmuje niemowlę, babcia przejmuje niemowlę, dziadek przejmuje niemowlę, ciocia przejmuje niemowlę, wujek przejmuje niemowlę, pies zabawia niemowlę… 😂

Serio, nie bądź jak ja (i setki innych matek). Nie wyciągaj mopa, nie włączaj zmywarki, nie łap za żelazko, nie gotuj na zapas, nie oglądaj seriali,  nie maluj paznokci, nie klachaj z kumpelą, nie czytaj czasopism… ŚPIJ.

Nie będziesz, prawda? Bo bardziej od snu potrzebujesz – życia! Tego dorosłego, za którym… Tęsknisz.


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

 • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
 • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
 • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,

 • Magdalena Leszczyk

  Uwielbiam cię czytać

  • Moglie

   Dziękuję