Mama

Dlaczego mam w domu bałagan?

27 września 2018
SONY DSC

No właśnie, dlaczego? Przecież moje dziecko śpi. I to, NIE TYLKO w nocy, bo drzemie również w dzień. Co prawda nie jest największym śpiochem świata i umiłowania do snu po Nas nie odziedziczyło, ale jednak śpi. Godzinę, w porowych do PÓŁTOREJ. Półtorej godziny na: wypucowanie chaty! No właśnie, to czemu mam bałagan?

Bo nie chce zniknąć. Kilka miesięcy temu usłyszałam bardzo GŁUPIE zdanie. Nie ważne kto i w jakich okolicznościach nim rzucił. Ważne, że w ogóle padało bo cudownie pokazuje problem. Problem matek.

‘Czy ona zamiast pisać nie mogłaby pozmywać?’

Otóż… NIE MOGŁABY! Nie wiem ile godzin dziennie spędzacie ze swoimi dziećmi (ewentualnie dzieckiem). Sam na sam. W cztery oczy. Ja tych godzin spędzam niej więcej jedenaście, czasem dwanaście. Również w weekendy. I wiecie co? Czasem mam dość. Bo mój dzień wygląda tak samo. Codziennie!

Wstaje, robię śniadanie, jem, myje się (i myje dziecko), ubieram się (i ubieram dziecko), wychodzę na spacer. Potem z tego spaceru wracam i robię ‘lanczyk’. Następnie kładę dziecko spać i gotuje obiad. Jemy, potem się bawimy, ogarniam podwieczorek, wychodzimy na spacer. Wracamy, jemy kolacje, idziemy się kąpać. I jest dwudziesta pierwsza! Taka z minutami. I tu wkracza mój mąż. Wyrobił na… Bajkę.

Jak widzisz czasu na ‚dorosłe życie’ to ja prawie nie mam. Jedyna ‘wolna’ chwila to ta w czasie drzemki. Dlatego spieszę się z obiadem jak mogę, bo jeśli ugotuje szybko to mam – pauzę! PAUZĘ, w której mogę usiąść i otworzyć książkę/komputer/gazetę. I nie, nie zmywam wtedy i nie piorę. Bo jeśli sięgnę chociażby po żelazko to – przepadnę! Serio. Zostanę: mamą Jana, żoną Mateusza, sprzątaczką i kucharką w jednym. A chciałabym… Być sobą. Kobietą dwudziestoośmioletnią z pajsami. Dlatego, nie! Nie mogłabym pozmywać.


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,

zdj