Mama

Dlaczego jedne kobiety pasują Nam do dzieci bardziej, a drugie mniej?

30 września 2019
1b4e8209-6060-4e9a-8258-da6a7e16ec78

Chcesz poznać moją standardową reakcję na wieść o ciąży bliższej lub dalszej znajomej? ‚Cudownie! Nie będę w tym bagnie sama!’ A potem przychodzi refleksja: ‚Ona się nie nadaje’ lub ‚Będzie cudowną mamą!’. Dlaczego jedne kobiety pasują Nam do dzieci bardziej, a drugie mniej? Stereotypy…

Stereotypy

Matka kojarzy się z ciepłem, bezpieczeństwem, przewidywalnością. To ktoś roztropny, dobrze zorganizowany, skłonny do poświęceń. Cierpliwy, zaangażowany, bez egoistycznych zapędów. Toteż – spontaniczna Kaśka pasuje Nam do ciąży jak… Skarpetki do klapek!

Blondynki są głupie, matkom nie wypada

Jeśli matka pokarze się w stringach to zawsze znajdzie się ktoś kto ją skrytykuje. ‚To tak ubiera się matka?!’, ‚Jaki daje przykład?!’ I to jest dziwne, bo producenci bielizny nie zaznaczają, że ten kusy produkt kierują do bezdzietnych.

Był taki moment, w którym rzeczywiście bycie mamą sprowadzałam do przyrządzania obiadów, kąpania i usypiania dziecka, prasowania niezliczonej ilości, skandalicznie małych ubrań, włączania stopera kiedy mój syn siadał przed telewizorem, bezwzględnego i wykańczającego zaangażowania. Nie mogło mi się nie chcieć. Nie mogłam odpuścić. Nie mogłam nie wiedzieć.

Tymczasem…

Macierzyństwo to lepsze i gorsze chwile. Dłuższe i krótsze dnie. Trudne i łatwe godziny. Jednego dnia wychodzi Ci lepiej, a drugiego gorzej. I to jest normalne. I to jest okej. Smutek przeplata się z radością. Bałagan z porządkiem. Takie jest życie.

Nie ma idealnych matek. Nie ma wzoru. Nie musimy równać. Wystarczy być sobą. Można kochać w dresie albo bez dresu. W makijażu lub bez. Lepiąc pierogi lub kupując te pierogi w sklepie. Pijąc drinka w barze lub kakao w domu.

Dlatego…

Każda z Nas się nadaje. Serio!


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,