Mama

Dla mnie odpuść znaczy: pozwól sobie na gorszy dzień, brak humoru, podniesiony głos czy włączenie bajki

20 września 2018
SONY DSC

Dziewczyny, jesteście idealnymi mamami? W Internecie dużo się o tym mówi, a już w szczególności pisze. Piszą o tym wszyscy – blogerzy, psycholodzy, pedagodzy, dziennikarze, przypadkowe osoby na forach. Nie musisz być idealna! Olej sprzątanie! Nie prasuj! Nie gotuj (przecież możesz zamówić pizzę), bla bla bla… Serio? Ja się pytam, serio?!

Szczerze? Nie sprzątam za lodówką, pralką i komodą. Rzadko odsuwam kanapę. Prawie nie zaglądam do szafek w celu innym niż wyjęcie – dajmy na to przypraw. Serio. Ale codziennie piorę i rozwieszam pranie. Codziennie ładuje i rozpakowuję zmywarkę. Codziennie myję wannę i szoruję kibel. Codziennie odkurzam, ścieram stół i kuchenne blaty. Codziennie myję kuchenkę. I owszem czasem robię sobie przerwę czyli przez jeden wieczór nie sprzątam, ale wiesz co? Rano tego żałuję! ZAWSZE! Bo szlag mnie jasny trafia, kiedy robię śniadanie w… BRUDNEJ KUCHNI. Nie cierpię. Zwyczajnie tego nie cierpię.

Gotowanie. Serio można nie gotować? Przy małym dziecku? Pewnie, raz na jakiś czas można wyjść na pizze albo tą pizze zamówić na… KOLACJE. Ale ludzie, NIE CODZIENNIE. Na co dzień MUSZĘ gotować. Pełno wartościowe śniadanie, owoc na drugie, dwudaniowy obiad, zdrowy podwieczorek i syta kolacja. Programuje dziecku metabolizm. Odżywiam mózg! Wzmacniam mięśnie i buduje kości!

Nie wiem czemu ‘bycie idealną’ sprowadzamy do wysprzątanego domu, ugotowanego obiadu i wyprasowanych ciuchów, skoro NAJWIĘKSZE wyrzuty sumienia mamy z powodu: krzyku, szarpnięcia czy spóźnionej reakcji. Możesz wysprzątać na błysk i zrobić pięciodaniowy obiad i być – nieidealną. Bo się wkurzysz, stracisz cierpliwość, wrzaśniesz. Bo w którymś momencie będziesz miała dość i zapragniesz UCIEC.

Sztuka odpuszczania nie polega na: nie myciu podłogi. Dla mnie odpuść znaczy: pozwól sobie na gorszy dzień, brak humoru, podniesiony głos czy włączenie bajki. Bo nikt nie jest cyborgiem. Maszyną do…

Zaspokajania potrzeb.


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,

zdj