Mama

Czy tylko ja mam wrażenie, że dzisiejsza norma to wyśrubowany przez instagram standard?

5 marca 2019
SONY DSC

Siedzę i się zastanawiam jak to możliwe, że mając w domu zmywarkę i centralne ogrzewanie tak często bywam zmęczona. Wieczorem padam na twarz choć nie prałam tetry i nie przecierałam zupy… Jak to się dzieje? Czy ktoś może mi wyjaśnić?!

Problemem współczesnej matki jest internet. Naszym problemem są media albo raczej szum. Medialny. Dzisiaj jest Nam gorzej, ale tak psychicznie…

Są takie dni, w które totalnie się odcinam. Nie włączam kompa, nie przeglądam fejsa, olewam instagram. Nie patrze na te wszystkie wymuskane wnętrza. Nie podziwiam krewetek, fasolowych burgerów, bananowych szejków. Nie śledzę piętnasto sekundowych relacji z dwulatkiem, który wiąże swoje buty. I wiecie co? Od razu mi lżej. Serio! Jakoś tak łatwiej podaje się dziecku parówkę, serwuje kajzerkę i leży na dywanie w towarzystwie paprochów.

Nie jestem w stanie zliczyć ilości artykułów na temat wychowania, wspierania rozwoju, odżywania, które dziennie lądują na mojej facebookowej tablicy, choć naprawdę mocno ją filtruje. ‚Co kryją dziecięce materace’, ‚jak zapobiegać próchnicy’,’jak wspierać odporność’. Bywa, że sam tytuł wywołuje ciarki, bo znów popełniłam błąd i sprzedałam dziecku gluten ewentualnie… laktozę.

Czy tylko ja mam wrażenie, że dzisiejsza norma to wyśrubowany przez instagram standard? Po pięciu minutach scrollowania nie mogę oprzeć się wrażeniu, że jestem do kitu. Nie zabrałam dziecka do lasu, nie stanęłam na głowie, nie upiekłam chleba. Nakarmiłam pizzą i włączyłam bajkę.  Jestem leniwa..

Jestem prawie pewna, że za pięćdziesiąt procent moich, osobitych wyrzutów sumienia odpowiada internet. Serio. A ja i tak zdaje sobie sprawę z tego, że świat w internecie jest przepuszczony przez filtr i mocno podbarwiony. A co z tymi, którzy nie wiedzą i ślepo podążają?


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,