Mama

Czerwona kreska

30 października 2019
9bc2c2da-1fcd-4f33-9f2c-580a1b0ac638(1)

Długo zastanawiałam się nad tym wpisem. To osobisty temat. Dla niektórych może nawet tabu. Jednak, zdecydowałam się…

Zacznę do początku. Planowałam, że będę mamą dwójki ewentualnie trójki. Potem urodził się Jan – nasz pierwszy, planowany i niewyczekiwany syn.  Ciężarną po raz pierwszy stałam się z marszu, po… Tygodniu starań! To było proste. Prosta była też ciąża i pierwsza faza porodu. Potem zaczęły się schody… Cztery godziny parcia! Gapiłam się w zegar, modliłam o przetrwanie, a kiedy usłyszałam wrzask… Odetchnęłam z ulg!

Pierwsze miesiące macierzyństwa? Dramat. W żadnym poradniku nie wyczytałam, że baby blues równa się załamanie nerwowe łamane przez depresję. No nie, to nie był ‚chwilowy spadek nastroju’. Nastrój to mi spada jak mam pms albo nie mam kawy. Szczerze? Po urodzeniu Jaśka wpadłam w największy i najczarniejszy dół ever. Serio! I nie, nie boje się do tego przyznać.

Takie jest życie.

Czy ja miałam ochotę na drugie dziecko? NIE. Przez pierwsze półtora roku. Potem zaczęłam się łamać. Serce mówiło TAK, rozumek nie – ‚poczekaj, jeszcze nie teraz’. Kilkanaście miesięcy później zrobiłam test. Pierwszy negatywny…

Dlaczego? Co ze mną nie tak? Co zrobiłam źle? Po KILKU NIEUDANYCH próbach pojawia się stres, który nie ułatwia… Klinika, leczenie niepłodności, nieudane próby. Kiedy w pierwszą ciążę zachodzisz od razu to takie słowa są dla Ciebie obce. Serio, totalnie niedorzeczne. Jesteś naiwna bo wydaje Ci się, że wystarczy chcieć. Nie czujesz ‚cudu poczęcia’. Bo Ty pstryknęłaś palcem…

Nie rzucam testem o ścianę, ale…

Kiedy po raz kolejny patrzę na czerwoną kreskę i wytężam wzrok w poszukiwaniu drugiej to – mam na to ochotę!


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,