Mama

Czasem żeby ugotować dajesz dziecku farby, a czasem wypuszczasz na ogród i przynosi ziemię. I wtedy wkracza teściowa…

14 kwietnia 2019
SONY DSC

„A żebyś Ty wiedziała co się w tym domu dzieje! Ziemia na podłodze, w kuchni porozsypywana kasza, a ona siedzi i te puzzle układa.” Obgadywanie generalnie jest złe. Ale obgadywanie matek przez matki ewentualnie teściowe jest podwójnie złe. Bo czy to nie jest przypadkiem tak, że powinnyśmy się wspierać?!

Boli mnie to. Chociaż nie! Robi mi się przykro kiedy myślę o kobiecie, którą obgadano. Nie znam jej. Nie wiem jak wygląda, ile ma lat, dwójkę czy trójkę dzieci. Prawdopodobnie ma męża i beznadziejną teściową. Cholera! Jak można? Ziemia na podłodze… Mój Boże, toż to przecież zbrodnia!

Nie wiem, może rzeczywiście jest tak, że ta kobieta nie ogarnia. Siebie, domu, dziecka, męża generalnie życia. Może jest fleją i patentowanym leniem, ale… Nie wydaje mi się. Bo patrze na jej dziecko! Uśmiechnięte, mądre, przebojowe, samodzielne. Widzę chłopca,któremu poświęcono czas. Kurczę! Całą kupę czasu.

Czy to nie jest przypadkiem tak, że widzimy to co chcemy widzieć? W tym przypadku brudną podłogę, a nie zaopiekowane dziecko.

Nie wiem czy są takie dni, w które mam porządek we wszystkich pokojach. jednocześnie. Obawiam się, że nie… To nie brak organizacji ani tym bardziej chęci sprawia, że mamy w domach bałagan. Czasem żeby ugotować dajesz dziecku farby, a czasem wypuszczasz na ogród i przynosi ziemię. I wtedy wkracza teściowa…


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  🙂 JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,