Kobieta

Cudowna rzecz, która motywuje mnie do pisania bloga

11 kwietnia 2021
42AD85A7-A4EC-4112-B8F1-7679892670EC

Skąd biorę motywacje do pisania bloga, który nie przynosi zysku, a generuje koszta?

Odkąd uświadomiłam sobie, że po skończeniu szkoły i zdobyciu dyplomu trzeba pójść do pracy czułam strach. Serio! Nie wyobrażałam sobie życia w sztywnych czasowych ramach. Takiego od 8 do 16 w biurze (a potem w korku, w sklepie, po dziecko w przedszkolu). Nie, to nie jest złe. Jeśli masz takie życie i je lubisz, to nawet fajnie.

Od podstawówki ciągnęło mnie do pisania. Tworzyłam wiersze Polonistka nawet je chwaliła (możliwe, że z grzeczności). Myślałam o dziennikarstwie. Miałam konto w serwisie dziennikarstwa obywatelskiego podpiętym pod interie (interia360), a pierwszy blog założyłam na studiach.

Miałam jednak problem – nie wierzyłam w siebie. Kiedy czytałam swoje teksty czułam, że są słabe! Za słabe… „Nie nadaje się”, „Nie mam smykałki”, „Brak mi talentu”.  Znasz to? Mam nadzieję, że nie bo niska samoocena jest zła. Bardzo zła!

Kiedy zaszłam w ciąże odkryłam blogi parentingowe. Przejrzałam jeden, weszłam na drugi, zobaczyłam trzeci. Poczułam, że chce. Ba, ja czułam, że mogę. Wymyśliłam nazwę, wykupiłam domenę i… Zaczęłam pisać.

Myślałam, że będzie o dzieciach. O tym co jedzą, jak jedzą, gdzie śpią… ale kiedy urodziłam, zrodziła się we mnie potrzeba. Potrzeba wspólnoty. Potrzebowałam wsparcia. Kogoś kto mnie podniesie. Nie tylko z łóżka po nieprzespanej nocy. Potrzebowałam kogoś kto pozbiera mnie z podłogi, poskleja i obieca, że tego nie spieprzę.

Chce pisać do Ciebie. O tym jak się czujesz. Chwilę po porodzie, w połogu, w domu z niemowlakiem.

Czy teraz już w siebie wierzę? Czasami. Kiedy czytam Wasze wiadomości, Wasze komentarze. Kiedy widzę, że komuś pomagam – poprawiam humor, najzwyczajniej wspieram…

Dziękuję, że jesteście♥️


DOBRNĘŁAŚ DO KOŃCA? SUPER! BARDZO SIĘ CIESZĘ, ŻE KOLEJNA ZARWANA NOC NIE POSZŁA NA MARNĘ  JAK MYŚLISZ – TEN TEKST MÓGŁBY SIĘ KOMUŚ PRZYDAĆ? JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TAK TO PROSZĘ CIĘ O:

  • KOMENTARZ (NAJLEPIEJ MIŁY :D)
  • LAJKA, SERDUSZKO TUDZIEŻ INNĄ MEGA SPONTANICZNĄ REAKCJĘ
  • UDOSTĘPNIENIE

W TYM CELU ZAPRASZAM CIĘ NA MÓJ FANPAGE

AGNIESZKA,